Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

02. mája 2020

Holandská zoologická záhrada má nový prírastok, mláďa priviedla na svet samica pandy veľkejPanda veľká (Ailuropoda melanoleuca) v holandskej zoo priviedla na svet mláďa. V sobotu o tom informovalo vedenie Ouwehands Dierenpark. Samica Wu Wen spolu s mláďaťom, ktoré sa narodilo v piatok, sú v ...Zdieľať
netherlands_panda_cub_24159 1e647423ee324bd9b580d7173278ac10 676x426 2.5.2020  - Panda veľká (Ailuropoda melanoleuca) v holandskej zoo priviedla na svet mláďa. V sobotu o tom informovalo vedenie Ouwehands Dierenpark.


Samica Wu Wen spolu s mláďaťom, ktoré sa narodilo v piatok, sú v samostatnom brlohu a majú sa dobre. Zoo je podľa vyhlásenia "nadšená a hrdá, že môže prispieť k ochrane týchto ohrozených zvierat prirodzenou cestou".

Pohlavie malej pandy nebude známe, kým o niekoľko mesiacov spolu s matkou neopustí brloh, v ktorom prišla na svet.

Wu Wen a samec Sing Ja dorazili do Holandska v roku 2017 z čínskej provincie S'-čchuan. Sú súčasťou čínskeho výpožičného programu a Číne patrí aj mláďa, ktoré môže v Holandsku zostať štyri roky.

Potom sa vráti do krajiny svojho pôvodu, kde sa zaradí do tamojšieho chovného programu. V zajatí žije na celom svete asi 420 pánd, väčšina z nich v Číne, a približne 1 860 je vo voľnej prírode.


Zdroj: Webnoviny.sk - Holandská zoologická záhrada má nový prírastok, mláďa priviedla na svet samica pandy veľkej © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kiná počas pandémie prehlbujú stratu, audiovizuálny priemysel prichádza o desiatky miliónov eur
<< predchádzajúci článok
V Kremnických vrchoch zrejme objavili jednu z najhlbších nekrasových jaskýň na Slovensku