Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

07. júla 2020

Hongkong opúšťa aj obľúbená aplikácia TikTok, kontroverzný čínsky zákon vyvoláva obavyPopulárna aplikácia TikTok v utorok oznámila, že sa sťahuje z Hongkongu. Pripojila sa tak k ďalším aplikáciám a mediálnym spoločnostiam, ktoré reagujú na ...Zdieľať
hong_kong_china_37257 84b11d927fc24fb591e0cf413cb5d149 676x474 7.7.2020  - Populárna aplikácia TikTok v utorok oznámila, že sa sťahuje z Hongkongu. Pripojila sa tak k ďalším aplikáciám a mediálnym spoločnostiam, ktoré reagujú na obavy súvisiace s nedávno prijatým zákonom o národnej bezpečnosti, ktorý vstúpil do platnosti minulý týždeň.

Obmedzenie slobody prejavuFacebook, WhatsApp, Telegram, Google aj Twitter už z tohto dôvodu oznámili, že nebudú poskytovať dáta o svojich používateľoch miestnym úradom a polícii. TikTok vo svojom stanovisku uvádza, že zastavuje svoju prevádzku v Hongkongu "vo svetle nedávnych udalostí".

Kontroverzný zákon, ktorý prijal čínsky parlament 30. júna, zakazuje snahy o odtrhnutie sa, podvratnú činnosť, terorizmus a tiež zahraničné zasahovanie, no zároveň je jeho cieľom obmedzenie protestov a slobody prejavu.

Zákon má zabrániť nepokojom


Čína ním reagovala na nepokoje v Hongkongu a silnejúce prodemokratické hnutie. Peking tvrdí, že je zákon potrebný, aby zabránil nepokojom a nestabilite a kritiku legislatívy odmieta ako zasahovanie do svojich vnútorných záležitostí.

Pevninská Čína riadená komunistickou stranou zahraničné mediálne platformy na svojom území blokuje. Kritici preto posledný krok Pekingu vnímajú ako snahu o zmazanie právnych rozdielov medzi bývalou britskou kolóniou a pevninskou časťou riadenou autoritárskym systémom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hongkong opúšťa aj obľúbená aplikácia TikTok, kontroverzný čínsky zákon vyvoláva obavy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodíkové technológie môžu mať veľkú budúcnosť, minister Sulík plánuje stavať čerpacie stanice
<< predchádzajúci článok
Sociálne siete sú na Slovensku obľúbené, podľa prieskumu ich využíva takmer 60 percent ľudí

Hongkong opúšťa aj obľúbená aplikácia TikTok, kontroverzný čínsky zákon vyvoláva obavy - diskusné fórum čitateľov