Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. júna 2020

Hranice v rámci Schengenu by sa podľa eurokomisárky Johanssonovej mohli otvoriť do konca júnaEurópa by mohla svoju zónu voľného pohybu obnoviť do konca júna, avšak cestujúci mimo územia Schengenu doňho nebudú mať povolený vstup skôr než v júli. Uviedla to v piatok eurokomisárka pre ...Zdieľať
belgium_eu_interior_ministers_84761 311c0f4e8ebf476baef9c28e11d922d9 676x422 5.6.2020 (Webnoviny.sk) - Európa by mohla svoju zónu voľného pohybu obnoviť do konca júna, avšak cestujúci mimo územia Schengenu doňho nebudú mať povolený vstup skôr než v júli.


Uviedla to v piatok eurokomisárka pre vnútorné záležitosti Ylva Johanssonová po rokovaní ministrov vnútra členských štátov.

Obmedzenia pohybu fungujú


Po vypuknutí pandémie v Taliansku zaviedlo 26 členov Schengenského priestoru vo februári obmedzenia na hraniciach so svojimi susedmi s cieľom zabrániť šíreniu ochorenia.

Tento krok spôsobil dopravné zápchy a zablokoval rozvoz zdravotníckeho materiálu.

“Osobne si myslím, že sa vrátime k plne funkčnému Schengenskému priestoru a voľnému pohybu občanov najneskôr koncom júna," povedala eurokomisárka novinárom po videokonferencii.

Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) si podľa nej myslí, že obmedzenia pohybu a ďalšie zdravotné opatrenia fungujú.

Cesty do Európy sú zakázané


Podľa centra podľahlo koronavírusu v Európe viac než 168-tisíc ľudí, predovšetkým vo Veľkej Británii, Taliansku, Francúzsku a Španielsku.

“Fyzické odstupy a ďalšie opatrenia súvisiace so zdravím sú, samozrejme, stále potrebné. Podľa zdravotníckych úradov však už nie je žiadny pádny dôvod pre cestovné obmedzenia alebo opatrenia na hraniciach v rámci Schengenského priestoru únie," uviedla Johanssonová.

Všetky cesty do Európy s výnimkou nevyhnutných sú zakázané do 15. júna, mnohí ministri však naznačujú, že by tento termín chceli predĺžiť až do začiatku júla, dodala eurokomisárka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hranice v rámci Schengenu by sa podľa eurokomisárky Johanssonovej mohli otvoriť do konca júna © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič navštívil trnavskú automobilku Groupe PSA, zo Slovenska chce opäť ekonomického tigra
<< predchádzajúci článok
Spoločnosť Apple blokuje iPhony ukradnuté pri rabovaní počas protestov v USA

Hranice v rámci Schengenu by sa podľa eurokomisárky Johanssonovej mohli otvoriť do konca júna - diskusné fórum čitateľov