Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. septembra 2019

Huawei stiahol žalobu na USA po tom, ako im vrátili zhabanú techniku z KalifornieČínsky technologický gigant Huawei stiahol žalobu voči USA po tom, ako Washington firme vrátil techniku zhabanú pred takmer dvomi rokmi. Americké úrady ešte v septembri 2017 skonfiškovali techniku, ...Zdieľať
huawei 676x451 10.9.2019 (Webnoviny.sk) - Čínsky technologický gigant Huawei stiahol žalobu voči USA po tom, ako Washington firme vrátil techniku zhabanú pred takmer dvomi rokmi.


Americké úrady ešte v septembri 2017 skonfiškovali techniku, ktorá bola na ceste naspäť do Číny zo skúšobného zariadenia firmy Huawei v Kalifornii.

Licencia na spätné odoslanie do Číny


Techniku spoločnosti Huawei zhabali v súvislosti s otázkou, či nie je potrebná licencia na jej spätné odoslanie do Číny. Informuje o tom portál cnbc.com.

Čínska firma v júni tohto roka zažalovala americké ministerstvo obchodu a niekoľko iných amerických úradov. V auguste, takmer dva roky po skonfiškovaní techniky, americká vláda Huawei informovala, že na jej spätnú dopravu do Číny nebola exportná licencia potrebná a techniku firme vrátili. Spoločnosť Huawei preto žalobu stiahla.

Spoločnosť Huawei v zverejnenom stanovisku uviedla, že vrátenie techniky považuje za dôkaz, že tento krok bol protizákonný a svojvoľný.

Neprimerané a neodôvodnené


"Prípad bol jedným zo série krokov americkej vlády, ktoré Huawei vníma ako neprimerané a neodôvodnené," dodáva spoločnosť. Ako uvádza právny riaditeľ Huawei Song Liuping, spoločnosť Huawei prakticky dosiahla víťazstvo napriek dobrovoľnému stiahnutiu žaloby.

Je však nespokojná s faktom, že vláda Spojených štátov nedokázala prísť s dôvodným vysvetlením nelegálneho zabavenia v rámci tak dlhého časového obdobia.

Washington tvrdí, že technika firmy Huawei ohrozuje národnú bezpečnosť USA, pretože by mohla byť použitá čínskou vládou na špionáž. Firma Huawei tieto tvrdenia opakovane poprela.


Zdroj: Webnoviny.sk - Huawei stiahol žalobu na USA po tom, ako im vrátili zhabanú techniku z Kalifornie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Eurosmernica má zvýšiť ochranu klientov a umožní vstup novým subjektom
<< predchádzajúci článok
Remišová: Novela zákona o verejnom obstarávaní je nedostatočná

Huawei stiahol žalobu na USA po tom, ako im vrátili zhabanú techniku z Kalifornie - diskusné fórum čitateľov