Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. septembra 2021

Hygienici varujú pred nebezpečnou nemliečnou kašou pre dojčatá, bude stiahnutá z predaja (foto)Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na nemliečnu ryžovú banánovú kašu od ukončeného štvrtého ...Zdieľať
pjimage 2021 09 14t141605.022 676x451 14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na nemliečnu ryžovú banánovú kašu od ukončeného štvrtého mesiaca dieťaťa značky Hami s trvanlivosťou do 20. apríla 2022.


Odbor laboratórnych činností RÚVZ so sídlom v Nitre a Národné referenčné laboratórium pre salmonelózy na ÚVZ SR zistili vo výrobku sérotyp Salmonella Enteritidis. Informovala o tom hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková v tlačovej správe.

Račková dodala, že príslušné orgány verejného zdravotníctva v SR prijímajú opatrenia na stiahnutie predmetného výrobku z trhu v SR.

„Výrobok bude zároveň hlásený aj do Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF),“ uviedla. Spotrebiteľom odporúča výrobok nekupovať a zakúpený výrobok nepoužívať a prípadne ho vrátiť späť do miesta predaja.

Konkrétne ide o výrobok s číslom šarže 101248648 a EAN kódom 5900852047947.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici varujú pred nebezpečnou nemliečnou kašou pre dojčatá, bude stiahnutá z predaja (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalá vedúca tímu Santusová, ktorá viedla vyšetrovanie NAKA, sa stále nepodrobila detektoru lži
<< predchádzajúci článok
Pellegrini je presvedčený, že prokuratúru a políciu riadia politici. Vinu hádže na Matoviča či Hegera (video)

Hygienici varujú pred nebezpečnou nemliečnou kašou pre dojčatá, bude stiahnutá z predaja (foto) - diskusné fórum čitateľov