Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. septembra 2021

Bývalá vedúca tímu Santusová, ktorá viedla vyšetrovanie NAKA, sa stále nepodrobila detektoru lžiVyšetrovateľka policajnej inšpekcie Diana Santusová sa doteraz nepodrobila detektoru lži. „Vyšetrenie na polygrafe sa doposiaľ ...Zdieľať
176021850_4344660215564167_7786620551591239413_n 676x535 14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Vyšetrovateľka policajnej inšpekcie Diana Santusová sa doteraz nepodrobila detektoru lži.


„Vyšetrenie na polygrafe sa doposiaľ nezrealizovalo, ani posledný z termínov sa neuskutočnil z dôvodu opätovných prekážok na strane vyšetrovateľky,“ informovala agentúru SITA riaditeľka Tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová.

Dočasne poverený riaditeľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR (ÚIS) Peter Scholtz v júli činnosť Diane Santusovej pozastavil. Tá bola vedúcou tímu ÚIS, ktorý sa zaoberá údajným manipulovaním vyšetrovania medializovaných káuz.

Dôvodom malo byť, že šéf inšpekcie prijal niekoľko podaní, ktoré mohli zásadným spôsobom spochybniť nestrannosť, objektivitu a taktickú správnosť postupov vedenia tímu ÚIS. Scholtz sa zároveň rozhodol požiadať o vyšetrenie vedúcej tímu na polygrafe.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalá vedúca tímu Santusová, ktorá viedla vyšetrovanie NAKA, sa stále nepodrobila detektoru lži © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA
<< predchádzajúci článok
Hygienici varujú pred nebezpečnou nemliečnou kašou pre dojčatá, bude stiahnutá z predaja (foto)

Bývalá vedúca tímu Santusová, ktorá viedla vyšetrovanie NAKA, sa stále nepodrobila detektoru lži - diskusné fórum čitateľov