Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

27. septembra 2021

Hygienici varujú pred nebezpečným výživovým doplnkom, nachádzať sa môže aj na SlovenskuÚrad vereného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na nebezpečný výživový doplnok, ktorý prekračuje povolené ...Zdieľať
gettyimages 464469702 676x451 27.9.2021 (Webnoviny.sk) - Úrad vereného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na nebezpečný výživový doplnok, ktorý prekračuje povolené množstvo ortuti. ÚVZ SR to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslal Marek Eliáš z odboru komunikácie úradu.


Výživový doplnok Křemelina od českého výrobcu Vitatrend obsahuje na základe zistení Oddelenia chemických a fyzikálnych analýz životného a pracovného prostredia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne 95 miligramov ortuti na jeden kilogram výrobku.

Maximálne povolené množstvo ortuti v podobných výrobkoch je pritom jeden miligram ortuti na kilogram výrobku. Ako krajina pôvodu sú na obale výrobku uvedené Spojené štáty americké (USA). Príslušné orgány verejného zdravotníctva zabezpečili stiahnutie výrobku zo slovenského trhu.

Výrobok zároveň nahlásili aj do Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF). Hygienici však upozorňujú, že napriek tomu sa výživový doplnok môže stále nachádzať v obchodnej sieti na území Slovenska. ÚVZ SR preto spotrebiteľom odporúča, aby výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali, prípadne ho vrátili späť do miesta predaja.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici varujú pred nebezpečným výživovým doplnkom, nachádzať sa môže aj na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Martin (ne)poznal prípady, keď bol COVID-19 uvedený ako príčina úmrtia, hoci pacienti boli dlhodobo ťažko chorí
<< predchádzajúci článok
Kriminalisti zadržali počas akcie Kuriér vyše 12 ton tabaku, zatknutiu sa nevyhlo ani niekoľko osôb