Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. septembra 2021

Kriminalisti zadržali počas akcie Kuriér vyše 12 ton tabaku, zatknutiu sa nevyhlo ani niekoľko osôbOzbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili pri zásahu pod krycím názvom Kuriér viac ako 12 ton tabaku a zadržali tri osoby, ktorým za nelegálnu činnosť hrozí trest odňatia ...Zdieľať
27.9.2021 (Webnoviny.sk) - Ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili pri zásahu pod krycím názvom Kuriér viac ako 12 ton tabaku a zadržali tri osoby, ktorým za nelegálnu činnosť hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Ako informovala hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Martina Rybanská, predpokladaný únik na spotrebnej dani z tabaku bol vyčíslený na 1,1 milióna eur.


V rámci akcie Kuriér vykonali kriminalisti finančnej správy minulý týždeň kontrolu skladových priestorov v okrese Komárno aj v spolupráci s Colným úradom Nitra. Počas kontroly objektu našli kartónové krabice s obsahom tabakovej suroviny a technologické zariadenie na spracovanie a sušenie tabaku.

Celkovo sa v objekte nachádzalo 12,3 tony tabakovej suroviny, pričom s ňou páchatelia nakladali v rozpore so zákonom o spotrebnej dani z tabakových výrobkov, čím štátu vznikla škoda na spotrebnej dani vo výške 1,1 milióna eur.

„Kriminálny úrad finančnej správy zadržal počas akcie tri osoby moldavskej, rumunskej a ukrajinskej národnosti v miestnom lesíku. V súčasnosti sú obvinení z porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru, ako aj z nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov," dodala Rybanská.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kriminalisti zadržali počas akcie Kuriér vyše 12 ton tabaku, zatknutiu sa nevyhlo ani niekoľko osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hygienici varujú pred nebezpečným výživovým doplnkom, nachádzať sa môže aj na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Dovolanie Kolíkovej bolo obyčajnou šikanou Haščáka, advokát hovorí o desiatkach závažných pochybení

Kriminalisti zadržali počas akcie Kuriér vyše 12 ton tabaku, zatknutiu sa nevyhlo ani niekoľko osôb - diskusné fórum čitateľov