Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

06. septembra 2022

Instagram zaplatí mastnú pokutu, spoločnosť porušila európske pravidlá o ochrane osobných údajovÍrske regulačné orgány udelili Instagramu veľkú pokutu po tom, ako vyšetrovanie zistilo, že táto platforma narábala s osobnými údajmi tínedžerov v ...Zdieľať
ireland_instagram_37661 df51a4ffb3bd4ad5b9a4398e639fae08 676x451 6.9.2022  - Írske regulačné orgány udelili Instagramu veľkú pokutu po tom, ako vyšetrovanie zistilo, že táto platforma narábala s osobnými údajmi tínedžerov v rozpore s prísnymi pravidlami Európskej únie o ochrane osobných údajov.


Írska komisia pre ochranu údajov v pondelok e-mailom oznámila, že minulý týždeň prijala konečné rozhodnutie udeliť spoločnosti pokutu vo výške 405 miliónov eur, hoci všetky podrobnosti budú zverejnené až na budúci týždeň.

Uvedený trest je druhým najvyšším udeleným finančným postihom podľa prísnych pravidiel EÚ na ochranu súkromia po tom, čo luxemburské regulačné orgány minulý rok udelili Amazonu pokutu vo výške 746 miliónov eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Instagram zaplatí mastnú pokutu, spoločnosť porušila európske pravidlá o ochrane osobných údajov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 TikTok má veľkého konkurenta, Instagram spustil novú funkciu Reels (6. 8. 2020)
 Instagram vytvoril umelú inteligenciu, ktorá odhalí urážlivé popisy k fotkám a videám (17. 12. 2019)
 Instagram globálne testuje nezobrazovanie počtu lajkov (16. 11. 2019)nasledujúci článok >>
Chodenie naboso má mnoho benefitov, nie je však vhodné pre každého
<< predchádzajúci článok
Cirque du Soleil ohromí divákov v Bratislave už budúci týždeň