Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. augusta 2018

Investičné fondy hľadajú pre koncern Thyssenkrupp nového šéfaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 12. augusta (TASR) - Po odchode predchádzajúceho predsedu správnej rady koncernu Thyssenkrupp Heinricha Hiesingera pred mesiacom z funkcie sa dostal do problémov aj jeho dočasný nástupca Guido Kerkhoff. Informuje o tom denník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. Odvoláva sa na zdroje z kruhov investorov Cevian a Elliot. Oba fondy sa podieľali na formálne dobrovoľnom odchode Hiesingera z funkcie. Teraz sú aj proti Kerkhoffovi. Nepokladajú ho za dlhodobé riešenie pre firmu. Pre ňu žiadajú novú stratégiu, ktorú musí vypracovať nový predseda správnej rady.


Investori pokladajú Kerkhoffa za príťaž, lebo roky bol v správnej rade koncernu a z ich pohľadu sa podieľal na nesprávnom kurze svojho predchodcu. Kerkhoff sa pustil do ofenzívy tým, že v piatok (10.8.) vykonal vo Frankfurte nad Mohanom nástupnú audienciu u akcionárov essenskej firmy.

Union Investment teraz žiada, aby nový predseda správnej rady nepochádzal z prostredia koncernu. „Thyssenkrupp potrebuje zmenu stratégie,“ povedal fondový manažér Union Investment Ingo Speich. Dodal, že Kerkhoff je stúpencom starej neúčinnej stratégie. Nový šéf by bol signálom pre kapitálový trh o novom začiatku.

Všetci zúčastnení na pátraní po novej stratégii koncernu, ktorí pre ňu hľadajú vhodného šéfa, sa zhodujú na tom, že sa má otázka moci v nemeckom priemyselnom gigante vyriešiť čo najskôr. „Východisko sa musí nájsť rýchlo,“ povedal Speich, „aby sa našlo, treba mať najprv nového predsedu dozornej rady.“

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Biosférické rezervácie UNESCO v SR spĺňajú kritériá excelentnosti
<< predchádzajúci článok
Bratislava otvorí v Propeleri letnú čitáreň s malým občerstvením

Investičné fondy hľadajú pre koncern Thyssenkrupp nového šéfa - diskusné fórum čitateľov