Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. októbra 2023

Izrael pripravuje koordinovaný vojenský útok v Pásme GazyIzraelská armáda v sobotu večer vo vyhlásení uviedla, že pripravuje koordinovanú ofenzívu v Pásme Gazy s využitím vzdušných, pozemných a námorných síl. Izrael neuviedol, kedy sa ofenzíva ...Zdieľať
israel_palestinians_lebanon_21907 676x451 14.10.2023 (SITA.sk) - Izraelská armáda v sobotu večer vo vyhlásení uviedla, že pripravuje koordinovanú ofenzívu v Pásme Gazy s využitím vzdušných, pozemných a námorných síl. Izrael neuviedol, kedy sa ofenzíva začne.


Zatiaľ nie je jasné ani to, koľko Palestínčanov zostalo na severe Pásma Gazy do sobotňajšieho popoludnia, uviedla Juliette Toumaová, hovorkyňa Úradu OSN pre palestínskych utečencov.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


„Vieme, že státisíce ľudí utiekli. A že za jeden týždeň bolo vysídlených celkovo milión ľudí,“ povedala.

Odhaduje sa, že 35-tisíc vysídlených civilistov sa natlačilo do areálu hlavnej nemocnice v meste Gaza. Sedia pod stromami, vo vstupnej hale a na chodbách budovy a dúfajú, že budú chránení pred bojmi, uviedli lekári.

„Ľudia si myslia, že toto je jediný bezpečný priestor po tom, čo boli zničené ich domovy a boli nútení utiecť,“ povedal lekár Medhat Abbas, predstaviteľ ministerstva zdravotníctva.

Rodiny v autách, v nákladných vozidlách či na vozoch s oslami, v ktorých majú naložený svoj majetok, sa tlačili na hlavnej ceste smerujúcej z mesta Gaza, zatiaľ čo izraelské nálety naďalej otriasali územím na juhozápade Izraela, kde v dôsledku izraelského obliehania dochádzajú základné potreby ako jedlo, palivo či pitná voda.Zdroj: SITA.sk - Izrael pripravuje koordinovaný vojenský útok v Pásme Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľudia v Košiciach sa môžu previezť Električkou prvej pomoci, spoločnosť im budú robiť záchranári
<< predchádzajúci článok
Nominácia Huliaka či Kuffu na ministra životného prostredia naráža na odpor, výzvu už podpísalo vyše dvadsaťtisíc ľudí