Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. apríla 2024

Izraelská armáda sťahuje pozemné jednotky z južnej časti Pásma GazyIzraelská armáda stiahla všetky pozemné jednotky z južnej časti Pásma Gazy. Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na The Times of Israel, udialo sa tak po štyroch mesiacoch bojov v ...Zdieľať
israel_palestinians_43826 676x451 7.4.2024 (SITA.sk) - Izraelská armáda stiahla všetky pozemné jednotky z južnej časti Pásma Gazy. Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na The Times of Israel, udialo sa tak po štyroch mesiacoch bojov v oblasti mesta a priľahlého utečeneckého tábora Chán Júnis.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktV oblasti zostane akurát jedna brigáda, ktorej úlohou je zabezpečiť „koridor Netzarim“, ktorý rozdeľuje Pásmo Gazy.

Izrael plánoval pozemnú inváziu do južného mesta Rafah, kde sa ukrýva viac ako polovica z 2,3 milióna obyvateľov Pásma Gazy, pričom tvrdil, že toto mesto je poslednou baštou militantov z Hamasu.

Izraelská armáda však bola varovaná pred „katastrofálnymi následkami“, ak by pokračovala v pozemnej invázii. Zatiaľ nie je jasné, či stiahnutie jednotiek oddiali inváziu izraelskej armády.Zdroj: SITA.sk - Izraelská armáda sťahuje pozemné jednotky z južnej časti Pásma Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V procese s guvernérom NBS Kažimírom by záverečné reči mali odznieť v máji
<< predchádzajúci článok
Slováci stavili na prezidentské voľby rekordnú sumu, najvyššiu výhru získal tiket podaný na Pellegriniho