Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2019

J. Viskupič: O výzvach pre regióny by mali rozhodovať regiónyNa snímke predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič počas tlačovej konferencie s názvom 730 dní Trnavskej župy v Trnave v stredu 4. decembra 2019. FOTO TASR - Lukáš GrinajZdieľať
Na snímke predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič počas tlačovej konferencie s názvom 730 dní Trnavskej župy v Trnave v stredu 4. decembra 2019. FOTO TASR - Lukáš Grinaj Foto: TASR
Trnava 4. decembra (TASR) – Združenie samosprávnych krajov SK8 má ambíciu zvýšiť kvalitu a úroveň spolupráce s vládou SR formou pravidelných pracovných stretnutí. Aktuálne obhajuje pozíciu krajov v nastavení nového programového obdobia využívania prostriedkov Európskej únie na roky 2021 - 2027. Predseda SK8 a Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič uviedol, že chcú dostať úroveň rozhodovania o regionálnych peniazoch na regióny.


Prostriedky z Európskej únie výrazne pomáhajú pri rozvoji regiónov. Mestá, obce i vyššie územné celky však sa však stretávajú s problémami s čerpaním. "Prichádzame o veľké peniaze. Vidíme, že na Slovensku sú výzvy nezmyselne nastavené, keďže sa kreujú v centre. Regióny vedia, čo potrebujú," povedal Viskupič. Kraje by mali získať túto kompetenciu a potom sú pripravené prebrať aj zodpovednosť.

K otázke rokovaní SK8 s vládou predseda združenia uviedol, že predobraz majú v Českej republike, kde sa zástupcovia asociácie krajov a vlády stretávajú na štvrťročnej báze. SK8 sa podľa Viskupiča zatiaľ darí rokovať iba s jednotlivými rezortnými ministrami. Združenia zastupujúce občanov - Združenie miest a obcí Slovenska, Únia miest Slovenska i SK8 - by mali byť podľa jeho slov k vláde v partnerskom postavení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fiľakovo investovalo do nákupu vianočných dekorácií
<< predchádzajúci článok
Vučič: Putin by zabránil bombardovaniu Juhoslávie

J. Viskupič: O výzvach pre regióny by mali rozhodovať regióny - diskusné fórum čitateľov