Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2019

Fiľakovo investovalo do nákupu vianočných dekoráciíNa snímke počas vianočných sviatkov si ľudia ozdobujú svoje príbytky najrôznejšími predmetmi s vianočnou tematikou.Zdieľať
Na snímke počas vianočných sviatkov si ľudia ozdobujú svoje príbytky najrôznejšími predmetmi s vianočnou tematikou. Foto: TASR - Štefan Puškáš
Fiľakovo 4. decembra (TASR) – Krajšiu podobu mesta Fiľakovo v okrese Lučenec majú počas sviatočného obdobia zabezpečiť nové vianočné dekorácie. Samospráva ich postupne nakupuje od roku 2017.


S väčšími investíciami v tejto oblasti sme začali pred dvoma rokmi. Rozhodli sme sa, že v každoročnom rozpočte vyhradíme nejaké financie na zakúpenie nových dekorácií,“ priblížil riaditeľ Verejnoprospešných služieb mesta Fiľakovo Tibor Tóth.

Počas minuloročných sviatkov v meste pribudli nové svetelné reťaze, ktoré zahalili stromy vo viacerých častiach Fiľakova, napríklad v zrevitalizovanej lokalite na Biskupickej ulici. Na zákazku bola vyrobená svetelná brána, ktorá zdobila Koháryho námestie. „Bola to doslova atrakcia. Ľudia sa pri nej húfne fotili a zdieľali to na internete,“ podotkol Tóth.

Tohtoročné Vianoce budú podľa neho v meste aj ekologickejšie, keďže samospráva ušetrí jeden veľký strom. „Namiesto vianočného stromčeka, ktorý každoročne osádzame na námestie, sme sa v tomto roku rozhodli využiť strom, ktorý rastie pred mestským úradom,“ objasnil riaditeľ s tým, že svetelná výzdoba bude v meste oficiálne rozsvietená 6. decembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Príchod Mikuláša prinesie v Poprade dopravné obmedzenia
<< predchádzajúci článok
J. Viskupič: O výzvach pre regióny by mali rozhodovať regióny

Fiľakovo investovalo do nákupu vianočných dekorácií - diskusné fórum čitateľov