Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. januára 2023

Ja som toto nikdy nezažil, okomentoval Masár konanie generálnej prokuratúryGenerálna prokuratúra SR (GP SR) v súvislosti s niektorými medializovanými kauzami vyzývala súdy, aby odmietli obžalobu podanúZdieľať
bp_6421 676x451 25.1.2023 (Webnoviny.sk) - Generálna prokuratúra SR (GP SR) v súvislosti s niektorými medializovanými kauzami vyzývala súdy, aby odmietli obžalobu podanú Úradom špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), pričom poukazovala na nedostatky v priebehu prípravného konania.

Prípady bývalého riaditeľa SIS


Informovali o tom na stredajšej tlačovej konferencii zástupcovia ÚŠP. Konkrétne malo ísť o prípady bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského, podnikateľa Miroslava Výboha a tiež bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika v prípade, v ktorom je stíhaný s podnikateľom Petrom Koščom.

My sme sa o tom dozvedeli až z rozhodnutia sudcu, ktorý vrátil tú vec do prípravného konania," povedal prokurátor Ladislav Masár. O prípade Vladimíra Pčolinského pritom podľa neho generálna prokuratúra poslala súdu podanie s komentárom už po podaní obžaloby.

Masár to nezažil


Ja som to nikdy nezažil," povedal Masár s tým, že po skončení prípravného konania by už generálna prokuratúra nemala vyhodnocovať, čo bolo zákonné alebo nezákonné v prípravnom konaní.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v tejto súvislosti povedal, že nerozumie, ako je možné, že keď prokurátor ÚŠP podá obžalobu, prokurátorka GP SR napíše na súd, aby bola obžaloba vrátená a odmietnutá. „To robí obhajoba, to nerobia prokurátori," skonštatoval Lipšic. Dodal, že je zarážajúce, ak sa takéto podania stávajú súčasťou obhajoby v závažných kauzách.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ja som toto nikdy nezažil, okomentoval Masár konanie generálnej prokuratúry © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lipšic v súvislosti s paragrafom 363 kritizuje Žilinku, zameral sa na dôkaznú situáciu
<< predchádzajúci článok
Šeligovi neprešiel „pozmeňovák“ do ústavy, ale boj za spravodlivé Slovensko nevzdá