Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. januára 2023

Šeligovi neprešiel „pozmeňovák“ do ústavy, ale boj za spravodlivé Slovensko nevzdáPoslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) chce naďalej pokračovať v boji za ochranuZdieľať
bp_3367 676x451 25.1.2023 (Webnoviny.sk) - Poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) chce naďalej pokračovať v boji za ochranu Špecializovaného trestného súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry. Uviedol to na sociálnej sieti po tom, čo parlament neschválil jeho pozmeňujúci návrh, ktorý mal ukotviť tieto inštitúcie do ústavy a ochrániť ich tak pred prípadným zrušením po parlamentných voľbách.


Návrh našiel podporu u 71 poslancov, 41 bolo proti, 32 sa zdržalo, traja nehlasovali a traja boli neprítomní. Poslanecký klub Sme rodina sa pri hlasovaní zdržal, traja poslanci z klubu OĽaNO nehlasovali – György Gyimesi, Radovan Marcinčin a Peter Cseh. Za návrh hlasoval klub zvyšok klubu OĽaNO, SaS a niektorí nezaradení poslanci.

Šeliga sa poďakoval poslancom, ktorí za návrh zahlasovali. „Keď sme v roku 2020 prichádzali, prioritou našej vlády bol boj s korupciou a práve dnes mali všetci poslanci v pléne šancu ukázať, kde stoja a o aké Slovensko majú záujem. Je pre mňa veľkým sklamaním, ale aj mementom, že niektorí poslanci chcú riskovať, že Robert Fico a spol. môžu ľahšie zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry a Špecializovaný trestný súd,“ napísal Šeliga.

Dodal, že napriek tomu boj za spravodlivé Slovensko nevzdá. Zdôraznil, že chráni inštitúcie, a nie konkrétnych ľudí. Slovensko podľa neho potrebuje budovať a chrániť tak mladé inštitúcie, ktorých účelom je odhaľovať a súdiť tú najzávažnejšiu korupciu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šeligovi neprešiel „pozmeňovák“ do ústavy, ale boj za spravodlivé Slovensko nevzdá © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ja som toto nikdy nezažil, okomentoval Masár konanie generálnej prokuratúry
<< predchádzajúci článok
Igor Gallo bude aj naďalej predsedom Rady RTVS, získal hlasy od všetkých kolegov