Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

28. júna 2020

Japonské mesto zakáže používanie smartfónov počas chôdze. Aké budú postihy za porušenie nariadenia?Jamato v prefektúre Kanagawa sa stane prvým mestom v Japonsku, ktoré sa pokúsi zabrániť ľuďom, aby používali svoje smartfóny počas chôdze na verejných miestach. Informuje o tom tlačová agentúra ...Zdieľať
gettyimages 938511622 676x451 28.6.2020  - Jamato v prefektúre Kanagawa sa stane prvým mestom v Japonsku, ktoré sa pokúsi zabrániť ľuďom, aby používali svoje smartfóny počas chôdze na verejných miestach. Informuje o tom tlačová agentúra Kjódó.

Chodci nemajú narúšať premávkuNariadenie, ktoré už schválilo mestské zastupiteľstvo, vstúpi do platnosti v stredu. Nezahŕňa však žiadne postihy pre tých, ktorí ho budú ignorovať. Mesto napriek tomu dúfa, že si ľudia uvedomia, že by "smartfóny nemali používať počas pohybu".

Podľa nariadenia sa majú chodci, ktorí chcú používať svoje smartfóny na verejných priestoroch, zastaviť tam, kde nebudú narúšať premávku.

Mesto vypracovalo štúdiu


V januári nechalo mesto vypracovať štúdiu, ktorá sledovala na dvoch miestach približne 6 000 chodcov. Štúdia ukázala, že zhruba 12 percent z nich používalo svoje smartfóny počas chôdze.

Na základe týchto zistení nasledovalo 1. júna predloženie návrhu spomínaného nariadenia v mestskom zastupiteľstve.


Zdroj: Webnoviny.sk - Japonské mesto zakáže používanie smartfónov počas chôdze. Aké budú postihy za porušenie nariadenia? © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Archeológovia našli v Nórsku mimoriadny nález, po viac ako sto rokoch vykopú vikingskú loď
<< predchádzajúci článok
Amazon kupuje technologickú spoločnosť Zoox, ktorá vyvíja samoriadené vozidlo

Japonské mesto zakáže používanie smartfónov počas chôdze. Aké budú postihy za porušenie nariadenia? - diskusné fórum čitateľov