Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. októbra 2019

Japonsko po zrážke člnov zachránilo 60 severokórejských rybárovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Erika Ďurčová
Tokio 8. októbra (TASR) - Japonský premiér Šinzó Abe zaslal Pchjongjangu protest po pondelkovej zrážke severokórejského rybárskeho člna s japonským hliadkujúcim člnom, pretože rybárske plavidlo ilegálne vplávalo do exkluzívnej ekonomickej zóny Japonska.


Abe sa zaviazal, že posilní opatrenia proti zahraničným pytliakom. Premiér to oznámil v utorok, informovala tlačová agentúra AP.

Japonské úrady zachránili v pondelok približne 60 severokórejských rybárov, ktorí spadli do mora po zrážke svojho člna s inšpekčným člnom japonského Úradu pre rybolov. Plavidlo rybárov sa potopilo v japonskej exkluzívnej ekonomickej zóne pri severnom pobreží krajiny, presnejšie pri japonskom polostrove Noto.

Abe v utorok dodal, že japonské úrady pomohli rybárom nastúpiť na inú severokórejskú loď a pre nedostatok dôkazov o ilegálnom rybolove ich nechali odísť.

Spomínaná ekonomická zóna je plná severokórejských rybárov-pytliakov. Odborníci tvrdia, že zvýšený počet pytliakov spôsobuje kampaň Pchjongjangu vyzývajúca na masovejšie úlovky rýb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
E. Engel odsúdil Trumpov plán odstúpiť od Zmluvy o otvorenom nebi
<< predchádzajúci článok
Športujete? Možno získate lepšiu prácu

Japonsko po zrážke člnov zachránilo 60 severokórejských rybárov - diskusné fórum čitateľov