Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2011

John obhájil funkciu predsedu Vecí verejnýchPredseda českej strany Veci verejné (VV) Radek John obhájil v nedeľu svoju funkciu. Na poste lídra strany ho potvrdili v tajnom hlasovaní delegáti snemu VV v ...Zdieľať
radek john Radek JohnFoto: upload.wikimedia.org HRADEC KRÁLOVÉ 29. mája (WEBNOVINY) - Predseda českej strany Veci verejné (VV) Radek John obhájil v nedeľu svoju funkciu. Na poste lídra strany ho potvrdili v tajnom hlasovaní delegáti snemu VV v Hradci královom. Za Johna hlasovalo 169 delegátov, proti nemu 21. Stranu bude viesť ďalšie dva roky. "Svoj mandát považujem za veľmi silný," povedal po voľbe John. Snem strany zvolil aj jej podpredsedov, ktorých si John sám vybral. Nové vedenie VV má rokovať ešte v nedeľu, pričom hlavnou témou bude stratégia ku koaličnému stretnutiu, ktoré sa uskutoční v stredu.


O najvyššiu funkciu sa uchádzali traja kandidáti. Doterajší šéf Radek John, ďalej podpredsedníčka strany Karolína Peake a poslankyňa Dagmar Navrátilová. Z voľby odstúpil bývalý minister dopravy Vít Bárta najmä pre mediálne škandály, ktorým v poslednom čase čelil. John zvíťazil aj pri internetovom hlasovaní registrovaných priaznivcov strany.

Očakáva sa, že na stredajšom koaličnom stretnutí premiér Petr Nečas (ODS) predloží VV konkrétne návrhy na personálne zmeny v kabinete. Ak tak neurobí, VV vládu opustí.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nadácia City TV pripravila festival Zlatý žobrák
<< predchádzajúci článok
MMF odmieta tvrdenia, že Grécko nesplnilo rozpočtové ciele

John obhájil funkciu predsedu Vecí verejných - diskusné fórum čitateľov