Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

29. mája 2011

Nadácia City TV pripravila festival Zlatý žobrákNadácia City TV v spolupráci s lokálnou televíziou TV Naša pripravili už sedemnásty ročník medzinárodného festivalu lokálnych televízií Zlatý Žobrák ...Zdieľať
bez nazvu Štátne divadlo KošiceFoto: SITA/www.kosice.sk KOŠICE 29. mája (WEBNOVINY) – Nadácia City TV v spolupráci s lokálnou televíziou TV Naša pripravili už sedemnásty ročník medzinárodného festivalu lokálnych televízií Zlatý Žobrák – Golden Begar. Podujatie sa uskutoční v košickom Dome techniky a ďalších priestoroch od 8. do 11. júna. Festival má tri časti – Európa na plátne, Zlatý žobrák a Esencia Košíc. Tohto roku medzinárodná odborná porota, ktorej predsedá Ed Baumeister, posudzovala súťažné snímky priebežne, keďže ich mala k dispozícii on line a pripravila z nich užší výber v kategóriách – Spravodajstvo a publicistika, dokument, Animované programy a krátky hraný film.


Do súťaže bolo zaregistrovaných dosiaľ 69 programov. Na súťaži prezentujú svoje diela autori z Poľska, Francúzska, Česka, Bieloruska, Čiernej Hory, Holandska, USA, Srbska, Španielska, Bulharska, Rumunska, Macedónska, Talianska, Maďarska, Moldavska, Nemecka, Chorvátska Bosny a Slovenska. Odborná porota udelí Cenu za najlepší program z produkcie lokálnej televízie, za najlepší film produkčnej spoločnosti a za najlepší film z produkcie mladého tvorcu, ako aj niekoľko ďalších ocenení.

Súčasťou festivalu je burza programov lokálnych televízií, výstavy, workshopy, ako aj bohatý sprievodný kultúrny a spoločenský program. Dohodu o spolupráci pri organizácii podujatí uzavreli Nadácia City TV, Staromestské divadlo a taliansky festival Dolce Vita. Košičania a návštevníci Košíc ocenia, že kultúrne hodnoty a podujatia ponúka festival nielen v bežných kultúrnych stánkoch, ale aj v netradičných priestoroch akými sú napríklad ulice, parky, múzeá, galérie. Okrem výsostne filmových podujatí a pracovných stretnutí ponúkne festival aj rad iných kultúrnych aktivít ako sú výstavy, koncerty, multimediálne happeningy. Spolu s ďalšími kultúrnymi podujatiami organizátori počas trvania festivalu nachádzajú spoločné styčné body a budú vytvárať unikátne multikulturálne podujatia, ktorých úlohou je navodiť atmosféru mesta žijúceho kultúrou.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rafaj sa neobáva, že by v NR SR zanikol klub SNS
<< predchádzajúci článok
John obhájil funkciu predsedu Vecí verejných

Nadácia City TV pripravila festival Zlatý žobrák - diskusné fórum čitateľov