Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. mája 2011

MMF odmieta tvrdenia, že Grécko nesplnilo rozpočtové cieleMedzinárodný menový fond (MMF) v nedeľu odmietol medializované informácie, podľa ktorých Grécko nesplnilo rozpočtové ciele vyplývajúce z dohody o krízovom úverovom programe. "Nedávne ...Zdieľať
grecko Foto: SITA/AP ATÉNY 29. mája (WEBNOVINY) - Medzinárodný menový fond (MMF) v nedeľu odmietol medializované informácie, podľa ktorých Grécko nesplnilo rozpočtové ciele vyplývajúce z dohody o krízovom úverovom programe. "Nedávne správy v médiách, ktoré si nárokujú vedomosť o zisteniach hodnotiacej misie, sú nepravdivé ... diskusie s úradmi pokračujú, pokrok je zreteľný a očakávame, že ich čoskoro zavŕšime," uviedla podľa agentúry Reuters hovorkyňa MMF. Nemecký týždenník Der Spiegel v sobotu informoval, že Atény údajne nesplnili ani jeden fiškálnych cieľov, ku ktorým sa krajina zaviazala v rámci dohody o medzinárodnom úverovom programe.

Na finančných trhoch rastie nervozita pre neistotu, či grécka vláda bude schopná získať podporu pre tvrdé úsporné opatrenia, ktoré sú považované za nevyhnutné na zníženie jej zadlženia a na pokračovanie poskytovania úverov zo strany MMF a EÚ. Situáciu v gréckych verejných financiách posudzujú inšpektori EÚ, Európskej centrálnej banky a MMF, ktorí majú na budúci týždeň zverejniť hodnotiacu správu. Od jej výsledku závisí uvoľnenie ďalšej 12-miliardovej tranže z úverového programu v celkovej sume 110 mld. eur. Atény sa spoliehajú na prísun peňazí, aby mohli pokryť krátkodobé finančné potreby v sume 13,4 mld. eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
John obhájil funkciu predsedu Vecí verejných
<< predchádzajúci článok
Paška nepovedal, kedy podá návrh na odvolanie premiérky

MMF odmieta tvrdenia, že Grécko nesplnilo rozpočtové ciele - diskusné fórum čitateľov