10. apríla 2024

Juraj Slafkovský strelil svoj prvý hetrik v NHL, v zápase padlo 12 gólov (video)

Tagy: NHL

Juraj Slafkovský sa v nočnom zápase NHL blysol prvým hetrikom v NHL, jeho Montreal na ...

flyers_canadiens_hockey_29404 676x484 10.4.2024 (SITA.sk) - Juraj Slafkovský sa v nočnom zápase NHL blysol prvým hetrikom v NHL, jeho Montreal na domácom ľade deklasoval Philadelphiu 9:3 a slovenský útočník bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

„Som trochu chorý, cítim hrdlo," priznal po svojom najlepšom zápase v profilige, ale potom so zachrípnutým hlasom a smiechom dodal, že to tak môže zostať, ak sa mu bude takto dariť v každom zápase.

Slafkovský v 65. sekunde otváral skóre, v 29. minúte zvyšoval na 2:0 a hetrik skompletizoval v 32. minúte, keď upravil výsledok na 4:0. V zápase proti Flyers na ľade strávil takmer 15 minút (14:58), šesťkrát vystrelil na bránku, rozdal tri hity a nazbieral aj jeden plusový bod.

Jednotku draftu z roku 2022 sezóne strelila 19 gólov a na konte má aj 29 asistencií.

Zdroj: SITA.sk - Juraj Slafkovský strelil svoj prvý hetrik v NHL, v zápase padlo 12 gólov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: NHL

Liga majstrov: Real Madrid remizoval so Manchestrom City 3:3, Arsenal Londýn hral s Bayernom Mníchov 2:2
Eiffelovu vežu budú počas tohtoročnej letnej olympiády v Paríži zdobiť olympijské kruhy