Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. januára 2024

Kallasová: Západ potrebuje zvýšiť vojenskú pomoc Ukrajine, aby mohla Rusku zasadiť rozhodujúci úderEurópa má tri až päť rokov na to, aby sa pripravila na možnú vojenskú hrozbu zo strany Ruska na východnom krídle Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Ako referuje web ...Zdieľať
kallasova 676x522 16.1.2024 (SITA.sk) - Európa má tri až päť rokov na to, aby sa pripravila na možnú vojenskú hrozbu zo strany Ruska na východnom krídle Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedala to estónska premiérka Kaja Kallasová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tá sa odvolávala na odhady estónskych tajných služieb, podľa ktorých by v prípade hypotetického prímeria na Ukrajine trvalo Rusku tri až päť rokov, kým by obnovilo vojenskú hrozbu na hraniciach východných členov NATO.

„Veľmi záleží na tom, ako sa nám podarí zachovať našu jednotu a naše postavenie voči Ukrajine. Pretože Rusko potrebuje pauzu a táto pauza je na zhromaždenie zdrojov a síl. Slabosť provokuje agresorov," povedala Kallasová.


Západ preto podľa estónskej premiérky potrebuje zvýšiť vojenskú pomoc Ukrajine, aby mohla zasadiť rozhodujúci úder a pripraviť Rusko o možnosť ohrozovať svojich susedov na dlhé roky.


Zdroj: SITA.sk - Kallasová: Západ potrebuje zvýšiť vojenskú pomoc Ukrajine, aby mohla Rusku zasadiť rozhodujúci úder © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demokrati vyjadrili podporu Korčokovi. Fico chce uzavrieť kruh a ovládnuť všetky inštitúcie, obáva sa Naď
<< predchádzajúci článok
Opozícia sa pokúsi odvolať Blahu z funkcie podpredsedu parlamentu (naživo)