26. augusta 2023

Kapustová strieborná v šprinte junioriek, Christovová zlatá

Všetky slovenské reprezentantky mali už pred štartom istý postup do stíhacích pretekov, ktoré sú na programe v nedeľu o 10.30 h.

Slovenská reprezentantka Ema Kapustová vybojovala striebro v šprinte junioriek na MS v letnom biatlone v Osrblí. V sobotňajších pretekoch na 6 km urobila jednu chybu na ležke a do cieľa prišla s mankom 26,2 s na víťaznú Bulharsku Loru Christovovú. Ďalšia Bulharka Valentina Dimitrovová získala bronz. Kategóriu juniorov ovládli Ukrajinci, časom 19:05,5 minúty triumfoval Bogdan Borovskij.

Kapustová mala na dosah medailu už vo štvrtkovom superšprinte, po nevydarenej streľbe v ľahu však napokon skončila štvrtá. "Konečne som sa dočkala medaily. Som rada, že to dnes klaplo na druhé miesto. Jedna chyba v ležke zamrzí, mohol to byť najvyšší stupienok, ale užívam si aj druhé miesto pred domácimi fanúšikmi a rodinou," uviedla 20-ročná pretekárka pre mediálny tím podujatia.

V najlepšej desiatke skončila aj Kapustovej krajanka Kristína Makovínyová, ktorá predviedla čistú streľbu a do cieľa dobehla ôsma. Veronika Michalechová obsadila po troch chybách 17. priečku. Tamara Molentová a Alžbeta Garguláková absolvovali štyri trestné okruhy a skončili na 19., respektíve 25. mieste. Michaela Straková sa po šiestich chybách umiestnila na 29. priečke.

Medzi juniormi získal striebro Ukrajinec Stepan Kinaš, za víťazom zaostal o 0,5 sekundy. Bronz vybojoval Vitalij Mandžin. Spomedzi šiestich Slovákov sa najviac darilo Martinovi Cienikovi, ktorý obsadil ôsme miesto. Na strelnici chyboval dvakrát a do cieľa prišiel s mankom 1:04,8 minúty na Borovského. Ďalší Slovák Benjamín Belicaj obsadil 16. miesto, Jakub Borguľa bol po štyroch chybách sedemnásty. Bruno Melicer skončil 28. a Matej Badáň s Markusom Sklenárikom obsadili 34., respektíve 35. priečku.

Rovnako ako juniorky, aj všetci šiesti Slováci mali pred štartom zabezpečenú miestenku v nedeľných stíhacích pretekoch. Tie sú na programe o 12.15 h.