Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. júna 2020

Karanténa nehrozí a stačia len dva hodnoverné doklady, podmienky vstupu na Slovensko z Česka a Maďarska sa zmeniliNa Slovensko majú od utorka 2. júna povolený na 48 hodín vstup všetci ľudia prichádzajúci z Českej a Maďarskej republiky bez nutnosti domácej a štátnej karantény a bez preukázania sa negatívnym testom naZdieľať
hranicna kontrola covid 19 676x451 2.6.2020 (Webnoviny.sk) - Na Slovensko majú od utorka 2. júna povolený na 48 hodín vstup všetci ľudia prichádzajúci z Českej a Maďarskej republiky bez nutnosti domácej a štátnej karantény a bez preukázania sa negatívnym testom na Covid-19.


Doteraz to mali umožnené len osoby s trvalým alebo prechodným pobytom v ČR a Maďarsku. Agentúru SITA o tom informoval Úrad verejného zdravotníctva SR. Ako dodala hovorkyňa Daša Račková, podmienkou vstupu je, aby sa na hranici ľudia preukázali najmenej dvoma hodnovernými dokladmi.

Môže to byť napríklad preukaz o zdravotnom poistení, nájomná zmluva, pracovná zmluva, dohoda o vykonaní práce, potvrdenie od zamestnávateľa, list vlastníctva k nehnuteľnosti určenej na bývanie, živnostenský list, potvrdenie o platbe inkasa, potvrdenie o zriadení účtu v banke či poistná zmluva. „Tento režim bude platiť iba na hraničných priechodoch medzi SR a ČR, resp. Maďarskom,” dodáva Račková.

Od utorka 2. júna od 7:00 môžu územím Slovenska bez zastavenia prejsť aj občania štátov Európskej únie, ktorí sa vracajú do krajiny, v ktorej majú občianstvo. O výnimku pre tranzit nemusia žiadať Ministerstvo vnútra SR, ako to bolo doteraz. Táto povinnosť ostáva občanom krajín Únie, ktorí cestujú do krajiny, kde nemajú občianstvo, ale len trvalý alebo prechodný pobyt. V oboch prípadoch musia opustiť Slovensko do ôsmich hodín, môžu sa zastaviť na nevyhnutné dočerpanie pohonných látok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Karanténa nehrozí a stačia len dva hodnoverné doklady, podmienky vstupu na Slovensko z Česka a Maďarska sa zmenili © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúť
<< predchádzajúci článok
Koronavírus zastavil príliv ruských turistov do Fínska, krajina pre zatvorené hranice prichádza o milióny

Karanténa nehrozí a stačia len dva hodnoverné doklady, podmienky vstupu na Slovensko z Česka a Maďarska sa zmenili - diskusné fórum čitateľov