Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. júna 2020

Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúťŠpanielska ministerka turizmu María Reyes Marotová spochybnila perspektívu skorého návratu dovolenkárov z Veľkej Británie na španielske pláže. Ministerka uviedla, že predtým, ako Španielsko bude ...Zdieľať
maria reyes marotova 676x419 2.6.2020 - Španielska ministerka turizmu María Reyes Marotová spochybnila perspektívu skorého návratu dovolenkárov z Veľkej Británie na španielske pláže.


Ministerka uviedla, že predtým, ako Španielsko bude môcť prijať turistov z Británie, britské údaje o výskyte koronavírusu sa "ešte musia zlepšiť". "Pre Španielsko je veľmi dôležité, aby prví turisti boli turistami, ktorí sú v rovnakej epidemiologickej situácii ako my," uviedla ministerka vo vyhlásení. "Pokiaľ ide o Veľkú Britániu, rokuje sa s cestovnými kanceláriami, ale britské údaje sa ešte musia zlepšiť," dodala. Informuje o tom portál bbc.com.

Španielska vláda minulý týždeň oznámila, že zahraniční návštevníci od 1. júla už nebudú musieť absolvovať dvojtýždňovú karanténu. Avšak ministerka turizmu konštatovala, že turistická aktivita sa obnoví "postupne". Do Španielska zvyčajne prichádza 80 mil. turistov ročne a sektor turizmu tvorí viac ako 12 percent hrubého domáceho produktu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kärcher Slovakia reaguje na otváranie prevádzok a zvýšený dôraz na čistotu
<< predchádzajúci článok
Karanténa nehrozí a stačia len dva hodnoverné doklady, podmienky vstupu na Slovensko z Česka a Maďarska sa zmenili

Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúť - diskusné fórum čitateľov