Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. júna 2020

Koronavírus zastavil príliv ruských turistov do Fínska, krajina pre zatvorené hranice prichádza o miliónyFíni žijúci vo východnom regióne hraničiacom s Ruskom hovoria, že podobnú situáciu nezažili od pádu Sovietskeho zväzu v roku 1991. Uzavretie fínskej hranice s Ruskom pre pandémiuZdieľať
belarus_virus_outbreak_09711 2ce1c47e826d43b3a4b813a0f1f02c69 676x435 2.6.2020 (Webnoviny.sk) - Fíni žijúci vo východnom regióne hraničiacom s Ruskom hovoria, že podobnú situáciu nezažili od pádu Sovietskeho zväzu v roku 1991.


Uzavretie fínskej hranice s Ruskom pre pandémiu koronavírusu zastavilo príliv približne dvoch miliónov ruských turistov, ktorí škandinávsku krajinu každý rok navštívia a sú preto významným prínosom pre miestnu ekonomiku.

Hranice sa tak skoro neotvoria


Fínsko zdieľa s Ruskom 1340 kilometrov dlhú pozemnú hranicu a viacerými hraničnými priechodmi. Ide zároveň o jednu z najdlhších vonkajších hraníc Európskej únie. V polovici marca ju však Helsinki aj Moskva zatvorili z dôvodu najnovšej pandémie.Vzhľadom na vysoký počet nakazených v Rusku je len málo pravdepodobné, že ju do letnej turistickej sezóny vo Fínsku opäť otvoria. Mnohí sú naopak presvedčení, že ostane zatvorená ešte dlhšie.

Obľúbená destinácia Rusov


Fínsko patrí v posledných rokoch medzi najobľúbenejšie európske turistické destinácie Rusov. Miestni podnikatelia teraz pre zatvorené hranice prichádzajú podľa odhadov až o 25 miliónov eur mesačne.

Rusko aktuálne registruje takmer 415-tisíc infikovaných koronavírusom, čím mu patrí celosvetovo tretia priečka za Spojenými štátmi a Brazíliou. Nákaze v krajine doteraz podľahlo údajne 4 855 osôb, hoci mnohí takúto pomerne nízku úmrtnosť spochybňujú.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus zastavil príliv ruských turistov do Fínska, krajina pre zatvorené hranice prichádza o milióny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Karanténa nehrozí a stačia len dva hodnoverné doklady, podmienky vstupu na Slovensko z Česka a Maďarska sa zmenili
<< predchádzajúci článok
Masívnu obnovu budov podporujú aj Slováci, Brusel s ňou ráta pri oživení ekonomiky po koronakríze

Koronavírus zastavil príliv ruských turistov do Fínska, krajina pre zatvorené hranice prichádza o milióny - diskusné fórum čitateľov