Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. februára 2012

Kauza Sasanka sa vyšetrovať nebude



Generálna prokuratúra SR ani Úrad špeciálnej prokuratúry do dnešného dňa neevidujú žiadne podanie v prípade Sasanka, teda na internete zverejnených údajných prepisov SMS-iek, ktoré si podľa ...



Zdieľať
bilbord BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) - Generálna prokuratúra SR ani Úrad špeciálnej prokuratúry do dnešného dňa neevidujú žiadne podanie v prípade Sasanka, teda na internete zverejnených údajných prepisov SMS-iek, ktoré si podľa spomínaného dokumentu vzájomne posielali predseda strany SaS Richard Sulík s podnikateľom Mariánom Kočnerom.


Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Vladimíra Gedrová. Úrad špeciálnej prokuratúry sa touto vecou už ani nezaoberá.

"Prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry vyhodnotili skutočnosti uvedené v médiách v tejto veci a dospeli k záveru, že nejde o podozrenie z protiprávneho konania, na ktoré by bol príslušný prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry," uviedla Gedrová. Rozhodnutie generálnej prokuratúry je podľa SaS dôkazom, že išlo len o pamflet, ktorého jedinou snahou bolo prekryť kauzu Gorila.

"SaS je totiž jedinou parlamentnou stranou, ktorá do nej nie je namočená," uvádza sa v stanovisku SaS na jej webovej stránke.

Z prepisov krátkych správ prípadu Sasanka, ktoré sa objavili na internete, vyplýva, že Sulík sa s Kočnerom pravidelne stretával a zhovárali sa o politickom vývoji. Začiatkom septembra podľa dokumentu Kočner Sulíkovi ponúkol rady ako "zúspešniť" referendum.

Sulík v októbri zasa Kočnerovi údajne napísal, že SaS do komisie na výber generálneho prokurátora nominovala ministra hospodárstva Juraja Miškova, KDH vtedajšieho podpredsedu parlamentu Pavla Hrušovského a SDKÚ-DS ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú. V novembri Sulík Kočnerovi oznámil, že do volieb sa s ním nemôže stretnúť, lebo by mal problémy, ak by to zistili novinári a niekto ho odfotil. "Droba nevie, kde bývam... Takže Ťa nemá kto odfotiť," cituje dokument Kočnerovu reakciu. Sulík priznáva, že na utajení kontaktov s Kočnerom mal záujem, nepovedal však prečo. „Nechcel som byť s ním videný a hotovo,“ vyhlásil.

Neskôr bola na webe publikovaná aj tzv. Sasanka 2. Tá obsahuje prepis údajných SMS-iek z októbra a novembra 2010, v niektorých sa údajne Kočner zaujímal o hlasovanie poslancov pri voľbe generálneho prokurátora.

Dokument s názvom Sasanka si môžete prečítať TU


Prepisy dokumentu Sasanka 2 si môžete prečítať tu.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sasanka 2: Na internete sú nové SMS-ky Sulíka s Kočnerom (2. 2. 2012)
 Poslanec za KDH pociťuje Sasanku ako zradu zo strany SaS (28. 1. 2012)
 Po Gorile sa na internete objavil dokument Sasanka: Sulík potvrdil kontakty s Kočnerom (27. 1. 2012)



nasledujúci článok >>
Kaderníkom roka 2011 už tretíkrát Jana Burdová z Teplíc!
<< predchádzajúci článok
Ekonomika v Nemecku klesala v minulom kvartáli len mierne