Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. februára 2012

Ekonomika v Nemecku klesala v minulom kvartáli len mierneNemecká ekonomika sa v poslednom kvartáli minulého roka zmenšila menej výrazne, ako sa predpokladalo, a za celý rok môže vykázať rast vo výške 3 % hrubého domáceho produktu (HDP). V ...Zdieľať
nemecko ekonomika BERLÍN 15. februára (WEBNOVINY) - Nemecká ekonomika sa v poslednom kvartáli minulého roka zmenšila menej výrazne, ako sa predpokladalo, a za celý rok môže vykázať rast vo výške 3 % hrubého domáceho produktu (HDP).


V stredu o tom informoval nemecký štatistický úrad. V štvrtom štvrťroku minulého roka spomalila nemecká ekonomika o 0,2 %. Analytici očakávali, že pokles bude vo výške až 0,25 % HDP. Hrubý domáci produkt Nemecka sa však v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka zvýšil o 2 %.

Pokles nemeckej ekonomiky v štvrtom štvrťroku minulého roka nie je podľa Carstena Brzeského, ekonóma spoločnosti ING Global Research, dôvodom na obavy. "Prvý pokles ekonomiky od konca recesie je miernejší, ako sa predpokladalo. Nemecká ekonomika má teda iba prestávku a neupadá do novej recesie," uviedol Brzeski.

"Veľkou neznámou pre nemeckú ekonomiku ostáva dlhová kríza v eurozóne," uviedol Brzeski. Minulý mesiac revidovalo ministerstvo financií odhad rastu nemeckej ekonomiky v tomto roku smerom nadol z 1 % na 0,7 %. Išlo už o druhé zníženie odhadu počas troch mesiacov. Podľa októbrových prognóz sa mal nemecký HDP v tomto roku zvýšiť o 1,8 %.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kauza Sasanka sa vyšetrovať nebude
<< predchádzajúci článok
Moskovský súd nezruší obvinenie Stalina z masakry v Katyni

Ekonomika v Nemecku klesala v minulom kvartáli len mierne - diskusné fórum čitateľov