Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. júla 2021

Kermond si na večierku šnupol kokaín a prišiel o olympiádu v TokiuAustrálsky reprezentant v skoku na koni Jamie Kermond sa nebude môcť zúčastniť na jazdeckých súťažiach na olympijských hrách v Tokiu. Dôvodom nie je pozitívny test naZdieľať
tokyo_olympics_australia_doping_ban_58769 69900b7bdbed402cb171a8cfc30b08fc scaled e1626864392871 676x531 21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Austrálsky reprezentant v skoku na koni Jamie Kermond sa nebude môcť zúčastniť na jazdeckých súťažiach na olympijských hrách v Tokiu. Dôvodom nie je pozitívny test na koronavírus, ale kokaín.

Mal to byť jeho olympijský debut


Tridsaťšesťročný Kermond sa o výsledku A-vzorky dozvedel ešte pred odletom do Tokia, domáca jazdecká federácia mu predbežne pozastavila súťažnú činnosť.

Pôvodne mal byť jedným z troch austrálskych parkúrových jazdcov v deväťčlennej nominácii austrálskej reprezentácie v jazdectve pre OH 2020. Mal to byť jeho olympijský debut.

Môže požiadať o analýzu B-vzorky


Pozitívny test mal počas mimosúťažnej kontroly 26. júla a môže požiadať o analýzu B-vzorky. Športovec však priznal, že drogu zrejme užil na večierku a je si vedomý svojej chyby.

"Kermond sa nesmie zúčastniť na pretekoch, ktoré podliehajú jurisdikcii Svetovej antidopingovej agentúry vrátane olympijských hier," píše sa vo vyhlásení Austrálskej jazdeckej federácie. "Som zdrvený a veľmi ľutujem, čo sa stalo. Prijímam plnú zodpovednosť. Najviac mi je ľúto, že som sklamal veľa ľudí, ktorí mi verili," uviedol Kermond.

Šéf austrálskej olympijskej misie v Tokiu Ian Chesterman oznámil, že namiesto Kermonda sa v jazdeckom tíme Austrálie neobjaví žiadny náhradník.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kermond si na večierku šnupol kokaín a prišiel o olympiádu v Tokiu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kužmová v trojsetovej bitke zdolala sedmičku „pavúka“ a na turnaji WTA v Gdyni je v osemfinále
<< predchádzajúci článok
Letné olympijské hry bude v roku 2032 hostiť austrálsky Brisbane, delegáti zvažovali len jednu ponuku

Kermond si na večierku šnupol kokaín a prišiel o olympiádu v Tokiu - diskusné fórum čitateľov