Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. apríla 2007

Knižnice v Bratislave budú predávať približne 2000 kníhNa nádvorí bratislavskej Mestskej knižnice na Klariskej ulici bude od soboty, 21. apríla, predávať päť verejných knižníc v rámci charitatívnej akcie približne 2000 vyradených kníh zo svojich ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Na nádvorí bratislavskej Mestskej knižnice na Klariskej ulici bude od soboty, 21. apríla, predávať päť verejných knižníc v rámci charitatívnej akcie približne 2000 vyradených kníh zo svojich fondov. Ako pre agentúru SITA uviedol riaditeľ Mestskej knižnice Juraj Šebesta, o možnom predaji kníh rokujú aj s menšími vydavateľstvami, pestrejšiu ponuku tovaru by mohli doplniť aj knihy súkromníkov, ktorí budú mať záujem zapojiť sa do tejto burzy kníh. "Výťažok z predaja kníh sa použije na vytvorenie zvukovej podoby kníh pre nevidiacich a slabozrakých. Knihy, ktoré sa nepredajú, ponúkneme bezplatne školám, zdravotníckym zariadeniam, domovom dôchodcov či detským domovom. Už teraz máme niekoľkých záujemcov zo škôl, niektoré knihy plánujeme dať napríklad škole v Plaveckom Štvrtku," povedal Šebesta.

Do Bratislavskej burzy kníh, ktorá potrvá až do piatka, 27. apríla, sa zapája okrem Mestskej knižnice aj Staromestská knižnica, Knižnica Ružinov, Knižnica Bratislava Nové Mesto a Miestna knižnica Petržalka. "Pre obnovu knižničného fondu sa knižnice potrebujú niektorých kníh zbaviť. Ponúkané knihy boli vyradené z viacerých dôvodov, napríklad pre opotrebovanosť či zlú kvalitu. Niektoré knihy sú zastarané a knižnice majú už ich novšie vydania, niektoré sú poškodené, z niektorých majú knižnice veľa kópií," uviedol Šebesta. Za sumu päť korún sa pritom budú ponúkať slovenské i zahraničné publikácie a to v troch hlavných kategóriách - beletria, literatúra pre deti a mládež, náučná literatúra. Súkromné osoby, ktoré budú chcieť predať svoje knihy, sa musia vopred prihlásiť na telefónnych číslach 54 433 244 - 6, alebo e-mailom na bratislava@mestskakniznica.sk. Knihy môžu podľa Šebestu predávať za ľubovoľnú cenu, zaplatiť však budú musieť symbolický prenájom stolíka za cenu 50 korún na deň.

V sobotu 21. apríla bude burza otvorená od 10:00 do 20:00, v nedeľu od 10:00 do 18:00. V dňoch od 23. do 27. apríla sa budú knihy predávať od 9:00 do 19.00.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na enviroprojekty ponúka Ekopolis granty do 150 000 korún
<< predchádzajúci článok
Treba zvoliť člena Rady STV na uvoľnené miesto po Š. Fejkovi

Knižnice v Bratislave budú predávať približne 2000 kníh - diskusné fórum čitateľov