Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. apríla 2007

Treba zvoliť člena Rady STV na uvoľnené miesto po Š. FejkoviDo konca apríla sa môžu záujemcovia o kandidatúru na člena Rady Slovenskej televízie (STV) prihlásiť Výboru Národnej rady SR (NR SR) pre kultúru a médiá. Parlament musí zvoliť jedného z 15 ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Do konca apríla sa môžu záujemcovia o kandidatúru na člena Rady Slovenskej televízie (STV) prihlásiť Výboru Národnej rady SR (NR SR) pre kultúru a médiá. Parlament musí zvoliť jedného z 15 členov Rady STV po tom, ako sa 2. apríla, jej dnes už bývalý člen, Štefan Fejko stal riaditeľom košického štúdia STV. Návrhy na kandidátov môžu na sekretariát výboru predložiť právnické osoby pôsobiace v oblasti audiovízie, masmédií, kultúry, vedy, vzdelávania, rozvoja a ochrany duchovných hodnôt, ľudských práv a životného prostredia, ochrany zdravia, reprezentujúce alebo zastupujúce záujmy národnostných menšín alebo etnických skupín, iných menšín alebo registrované cirkvi alebo náboženské spoločnosti. Prihlášku kandidáta na člena rady treba doručiť v zatvorenej obálke s nadpisom Voľba člena Rady STV. Bližšie informácie možno nájsť na internetovej adrese http://www.nrsr.sk/výbory/ alebo získať v sekretariáte výboru, telefón: 02/ 544 12 586.

Štefan Fejko, riaditeľ Spišského divadla v Spišskej Novej Vsi, sa členstva v Rade STV vzdal ku koncu marca. Odísť by mal aj z divadla. Dôvodom jeho odchodu z rady bolo, že ho generálny riaditeľ verejnoprávnej televízie Radim Hreha vymenoval do funkcie riaditeľa košického štúdia STV. V jeho vedení vystriedal Tatianu Košťanovú. Do Rady STV Fejka navrhol poslanecký klub ĽS-HZDS.

Webová stránka STV, ktorá informuje aj o zložení vedenia STV - http://www.stv.sk/stv/o-stv/vedenie/ však uvádza Fejka ako riaditeľa štúdia Banská Bystrica a Košťanová na nej figuruje stále ako riaditeľka štúdia Košice.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Knižnice v Bratislave budú predávať približne 2000 kníh
<< predchádzajúci článok
Z Empire State Building skočil samovrah

Treba zvoliť člena Rady STV na uvoľnené miesto po Š. Fejkovi - diskusné fórum čitateľov