Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. septembra 2022

Koaličná kríza či poslanecká anarchia? Zamestnávatelia žiadajú vládu i poslancov, aby už prestali s politikárčenímPoslanci budú na nadchádzajúcej parlamentnej schôdzi riešiť okolo sto rôznych návrhov zákonov, ktoré budú mať priamy dopad na podnikateľské prostredie. Ako v tlačovej správe upozorňujeZdieľať
l97a0404 676x451 9.9.2022 (Webnoviny.sk) - Poslanci budú na nadchádzajúcej parlamentnej schôdzi riešiť okolo sto rôznych návrhov zákonov, ktoré budú mať priamy dopad na podnikateľské prostredie.


Ako v tlačovej správe upozorňuje Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ), ide napríklad o zdanenie ropy, zvyšovanie spotrebných daní, úplný zákaz reklamy na alkoholické nápoje či zmeny v oblasti daní. Mnohé z nich pritom podľa zamestnávateľov prichádzajú bez diskusie, na poslednú chvíľu, a to predovšetkým od koaličných poslancov.

Otázny prínos, no negatívny dopad


„Čelíme geopolitickej, inflačnej a energetickej kríze. Ani po mesiacoch dožadovania sa stále nepoznáme plán, akým chce slovenská vláda riešiť nadchádzajúcu zimu, a ani adresné spôsoby pomoci domácim podnikom a najohrozenejším domácnostiam v súvislosti s masívnym nárastom cien energií. Napriek tomu tu máme sto poslaneckých návrhov, ktorých prínosy sú otázne, no ich negatívne dopady na podnikateľské prostredie budú výrazné," poukázal viceprezident RÚZ Robert Spišák.

Žiadajú koniec politikárčenia


Zamestnávatelia sa voči takejto poslaneckej iniciatíve ostro ohradzujú a vyzývajú poslancov i vládu, aby v krízových časoch už konečne prestali s politikárčením. V krajine, kde kompetentní nerešpektujú ani základné princípy demokracie a právneho štátu sa totiž podľa nich civilizovane podnikať, a ani žiť, nedá.

Taktiež zdôrazňujú, že ani uplynulé roky pandémie, vypuknutie vojnového konfliktu na Ukrajine či energetická a inflačná kríza, zdá sa, neboli skúškami, z ktorých by sa kompetentní boli schopní poučiť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koaličná kríza či poslanecká anarchia? Zamestnávatelia žiadajú vládu i poslancov, aby už prestali s politikárčením © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinská armáda by mala do niekoľkých dní oslobodiť mesto Kupiansk, Rusom sa sťaží spojenie
<< predchádzajúci článok
Decathlon otvoril najväčšiu športovú predajňu na Slovensku v bratislavskom Pharose