Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

30. novembra 2019

Koho považujú za najväčšieho Čecha? Gott ani Jágr sa do Top 3 nedostali


Tagy: prieskum

Najvýznamnejšou osobnosťou českých dejín je kráľ Karel IV. Ako ukázal aktuálny prieskum Centra pre výskum verejnej mienky (CVVM), považuje ho za najväčšieho Čecha až 20 percent respondentov. Na druhom a ...Zdieľať
karel gott 676x451 30.11.2019  - Najvýznamnejšou osobnosťou českých dejín je kráľ Karel IV. Ako ukázal aktuálny prieskum Centra pre výskum verejnej mienky (CVVM), považuje ho za najväčšieho Čecha až 20 percent respondentov. Na druhom a treťom mieste s nepatrným odstupom nasledujú prvý československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk a bývalý československý a český prezident Václav Havel. Na štvrté miesto sa dostal spevák Karel Gott, ktorý si oproti minuloročnému prieskumu polepšil o pätnásť percentuálnych bodov.


Na ďalších miestach, už s väčším odstupom, nasledujú náboženský reformátor Jan Hus, súčasný prezident Miloš Zeman a duchovný otec modernej pedagogiky Jan Amos Komenský.

Pre dve percentá účastníkov prieskumu CVVM je najväčším Čechom hokejista Jaromír Jágr. Po jednom percente hlasov získali aj husitský vojvodca Jan Žižka, bývalý prezident a premiér Václav Klaus a Jára Cimrman, fiktívna postava vymyslená Zdeňkom Svěrákom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koho považujú za najväčšieho Čecha? Gott ani Jágr sa do Top 3 nedostali © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: prieskum
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Robotník našiel v múre správu vo fľaši, napísali ju pred 112 rokmi
<< predchádzajúci článok
Známy slovenský herec Andrej Hryc má 70 rokov

Koho považujú za najväčšieho Čecha? Gott ani Jágr sa do Top 3 nedostali - diskusné fórum čitateľov