Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2024

Kolaps staveniska vo Florencii si vyžiadal životy piatich robotníkov



Počet obetí nehody na stavbe supermarketu v talianskej Florencii stúpol napokon na päť mŕtvych. „Práve som bol informovaný, že záchranári vyberajú zo sutín telo piateho robotníka,“ povedal prezident ...



Zdieľať
italy_florence_accident_06659 676x451 17.2.2024 (SITA.sk) - Počet obetí nehody na stavbe supermarketu v talianskej Florencii stúpol napokon na päť mŕtvych. „Práve som bol informovaný, že záchranári vyberajú zo sutín telo piateho robotníka,“ povedal prezident regiónu Toskánsko Eugenio Giani.


Nehoda sa stala, keď sa železobetónový nosník prevrátil cez panel montovanej budovy, ktorá sa následne zrútila. Pod troskami pôvodne uviazlo osem robotníkov. Troch previezli do nemocnice, kde boli vo vážnom, no nie život ohrozujúcom stave.

Podľa predbežných odhadov k nehode došlo v dôsledku „konštrukčného kolapsu“ betónového nosníka, čo mohlo byť spôsobené nesprávnym umiestnením alebo chybou v jeho zložení, uviedli úrady.

Prokuratúra vo Florencii nariadila vyšetrovanie kolapsu, berúc do úvahy obvinenia z nedbanlivosti a viacnásobného zabitia, no v tejto fáze nie sú menovaní žiadni podozriví.


Zdroj: SITA.sk - Kolaps staveniska vo Florencii si vyžiadal životy piatich robotníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Diktátori si neberú dovolenku a nenávisť nepozná pauzu. Zelenskyj vyzval svet, aby sa nebál Putinovej porážky
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci zostrelili tri ruské bojové lietadlá, Moskva priznala stratu iba jedného stroja