Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2024

Ukrajinci zostrelili tri ruské bojové lietadlá, Moskva priznala stratu iba jedného strojaUkrajinské letectvo zničilo v sobotu ráno na východe Ukrajiny tri ruské lietadlá. Na Telegrame o tom informoval veliteľ ukrajinského letectva Mykola ...Zdieľať
suchoj su 35 676x451 17.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinské letectvo zničilo v sobotu ráno na východe Ukrajiny tri ruské lietadlá. Na Telegrame o tom informoval veliteľ ukrajinského letectva Mykola Oleščuk.


„Jednotky vzdušných síl ukrajinskej armády zničili naraz tri nepriateľské lietadlá - dva stíhacie bombardéry Su-34 a jednu stíhačku Su-35! Nič nás nezastaví! Ďakujeme, bojovníci!“ napísal Oleščuk.

Veliteľ vyvrátil ruské tvrdenia


Rusko priznalo stratu iba jedného lietadla a dve sa údajne „vrátili domov“. Oleščuk však na Telegrame vyvrátil tvrdenia Moskvy a uviedol, že na základe rádiových odposluchov ruskej komunikácie jedného pilota našli a po ostatných pátrajú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Pripomenul ďalej, že lietadlo Su-35 je jednomiestne, kým stroje Su-34 sú dvojmiestne.

Osud pilotov nie je známy


Oleščuk dodal, že na základe údajov z medzinárodného satelitného pátracieho a záchranného systému nastali najmenej štyri prípady katapultovania pilotov, a tak sa dva ruské stroje nemohli bezpečne vrátiť na základňu.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat pre TV Channel 24 poznamenal, že skutočnosť, že sa katapultovacie zariadenie spustilo, nemusí vždy znamenať, že ho pilot stihol použiť, a dodal, že piloti katapultovanie nemusia nevyhnutne prežiť. Osud ruských pilotov preto momentálne nie je známy.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci zostrelili tri ruské bojové lietadlá, Moskva priznala stratu iba jedného stroja © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kolaps staveniska vo Florencii si vyžiadal životy piatich robotníkov
<< predchádzajúci článok
Žiadna európska krajina nie je teraz pripravená na ruskú inváziu, myslí si ukrajinský prezident Zelenskyj