Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2024

Diktátori si neberú dovolenku a nenávisť nepozná pauzu. Zelenskyj vyzval svet, aby sa nebál Putinovej porážkyUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že svet by sa nemal báť Putinovej porážky. Ako referuje web ...Zdieľať
germany_munich_security_conference_59675 676x440 17.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že svet by sa nemal báť Putinovej porážky.


Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii vyzval Západ, aby „neurobil iba tak čokoľvek, ale všetko možné, aby porazil agresora“, pretože podľa neho „diktátori si neberú dovolenku a nenávisť nepozná pauzu“.

Putin je hrozbou


„Nemali by sme sa báť Putinovej porážky. Putin je hrozbou pre všetky slobodné národy. A áno, pre tých, ktorí ešte nepočuli: Putin je monštrum, ktoré napadlo Ukrajinu a zabilo tisíce a tisíce ľudí, unieslo a deportovalo najmenej desaťtisíce ukrajinských detí,“ upozornil Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinský líder poznamenal, že ruský vodca vojnou na Ukrajine zabíja aj iné národy - Čečencov, Sýrčanov či Gruzíncov, a tiež organizuje nájomné vraždy politických oponentov.

„Takže, prosím, nebojme sa Putinovej porážky a zničenia jeho režimu. Namiesto toho pracujme spoločne na zničení toho, čo zastáva,“ povedal.

Návod pre ďalšieho diktátora


Zelenskyj uviedol, že ak teraz Putin nebude porazený, každý ruský diktátor po ňom si „bude pamätať, ako si udržať moc anektovaním území iných krajín, zabíjaním protivníkov a ničením svetového poriadku“.

Zelenskyj tiež vyzval Západ, aby zapchal všetky diery v sankciách voči Rusku a zmocnil sa zmrazeného ruského majetku, aby sa zjednotil a zabránil rozdeleniu a tiež podporil ukrajinský mierový plán s cieľom obnoviť plnú silu svetového poriadku založeného na pravidlách.


Zdroj: SITA.sk - Diktátori si neberú dovolenku a nenávisť nepozná pauzu. Zelenskyj vyzval svet, aby sa nebál Putinovej porážky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ochota Slovákov ohlasovať korupciu je v súčasnosti najvyššia, zaujímavý je postoj sympatizantov Andreja Danka
<< predchádzajúci článok
Kolaps staveniska vo Florencii si vyžiadal životy piatich robotníkov