Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2006

Konečné výsledky v prípade vraždy ruskej novinárkyRuský prezident Vladimir Putin uviedol, že vyšetrovateľom sa podarilo získať "konečné výsledky" v prípade vraždy ruskej investigatívnej novinárky Anny Politkovskej. V rozhovore s ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) - Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že vyšetrovateľom sa podarilo získať "konečné výsledky" v prípade vraždy ruskej investigatívnej novinárky Anny Politkovskej. V rozhovore s mexickým žurnalistom Mariom Vazquezom Ranom, ktorý Kremeľ zverejnil na svojej webovej stránke, ruský prezident vyhlásil, že "určité temné politické osobnosti" sa snažia použiť vraždu novinárky na isté účely.

"Niekedy je pre mňa ťažké pochopiť tie ohromné nepodložené tvrdenia, že sa na vražde podieľali ruské úrady a že špeciálne zložky sa snažia vyšetrovanie zaviesť nesprávnym smerom. Som presvedčený, že v tomto prípade sa to nedeje... Najprofesionálnejšie zložky zo štruktúr ruských orgánov činných v trestnom konaní boli vyzvané na vyšetrenie (vraždy) a už majú k dispozícii konečné výsledky. A rád by som poznamenal, že pokiaľ viem, príbuzní (Politkovskej)... sú s krokmi, ktoré boli počas vyšetrovania podniknuté, spokojní," uviedol Putin.

Politkovská, ktorú neznámy páchateľ zavraždil 7. októbra, sa preslávila najmä kritickým spravodajstvom o vojne v Čečensku, vďaka čomu sa stala jedným z najvýraznejších symbolov nezávislej tlače v Rusku. Vyšetrovatelia predpokladajú, že sa stala obeťou vraždy na objednávku, ktorá pravdepodobne súvisela s jej novinárskou prácou.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Dzurindu rozpočet nešetrí, ani neinvestuje
<< predchádzajúci článok
NAY otvorila predajňu vo Zvolene a Nových Zámkoch

Konečné výsledky v prípade vraždy ruskej novinárky - diskusné fórum čitateľov