Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2006

Kubiš v New Yorku o pomoci transformujúcim sa krajinámMinister zahraničných vecí Slovenskej republiky Ján Kubiš otvorí dnes v New Yorku okrúhly stôl o pomoci OSN transformujúcim sa krajinám, ktoré si budujú systém civilnej kontroly svojich armád. ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) - Minister zahraničných vecí Slovenskej republiky Ján Kubiš otvorí dnes v New Yorku okrúhly stôl o pomoci OSN transformujúcim sa krajinám, ktoré si budujú systém civilnej kontroly svojich armád. Túto expertnú diskusiu pripravila v spolupráci s kanadskými partnermi Stála misia SR pri OSN v rámci prípravy Slovenska na predsedníctvo v Bezpečnostnej rade (BR) OSN vo februári 2007. Slovensko sa snaží iniciovať proces, ktorý má vyústiť do spoločného, komplexného a koordinovaného prístupu OSN k reforme bezpečnostného sektora v krajinách prechádzajúcich od totality k demokracii.

Súčasťou programu ministra J. Kubiša v New Yorku bude pracovný obed s predstaviteľmi členských krajín BR OSN. Ministra zahraničných vecí SR prijme aj generálny tajomník OSN Kofi Annan i jeho nástupca Ban Ki-mun. Rozprávať sa budú o reforme bezpečnostných síl transformujúcich sa krajín, aktuálnych problémoch západného Balkánu s dôrazom na Kosovo, Blízkom východe, situácii v sudánskej provincii Dárfúr, nešírení jadrových zbraní vo vzťahu k Iránu a KĽDR a o otázkach spojených s reformou OSN.

Informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počiatek o rozpočte v modrej kravate, Mikloš v červenej
<< predchádzajúci článok
Podľa Dzurindu rozpočet nešetrí, ani neinvestuje

Kubiš v New Yorku o pomoci transformujúcim sa krajinám - diskusné fórum čitateľov