Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. septembra 2020

Konfederácia odborových zväzov pokračovala vo svojich protestoch, pochod sa konal v PrešoveOdborári združení v Konfederácii odborových zväzov Slovenskej republiky (KOZ SR) v piatok na východe Slovenska ...Zdieľať
vz6_0421 676x420 18.9.2020 (Webnoviny.sk) - Odborári združení v Konfederácii odborových zväzov Slovenskej republiky (KOZ SR) v piatok na východe Slovenska pokračovali v sérii protestných pochodov. Po Košiciach navštívili aj druhé krajské mesto Prešov.


Na podujatí sa zúčastnilo vyše 350 odborárov z Prešovského kraja, ktorí absolvovali protestný pochod centrom mesta.

Okliešťujúca legislatíva a opatrenia


Odborári opätovne vyjadrili nesúhlas s navrhovanými legislatívnymi zámermi vlády, ktoré podľa nich budú mať negatívny sociálny dopad na zamestnancov.

Nesúhlas vyjadrili so zmenou mechanizmu výpočtu minimálnej mzdy a jej stanovenou výškou pre rok 2021, s oddelením príplatkov od minimálnej mzdy, so zmenami stupňov náročnosti práce či so zmrazením príspevkov na stravovanie.

„V prvom rade chceme poukázať na to, že súčasná vláda šliape po našich zamestnaneckých právach. Okliešťuje naše sociálne nároky zamestnancov a práva odborov. Okliešťuje ich legislatívou a opatreniami, ktoré už prijala, ale aj tými, ktoré plánuje prijať v najbližších týždňoch,“ uviedla viceprezidentka KOZ SR Monika Uhlerová.

Protesty ukončia v Trnave


"Žiadame aj premiéra, aby sa stal gestorom obnovy sociálneho zmieru a zamedzil, aby minister práce nezmyselne trestal odbory za to, že obhajujú ústavné práva zamestnancov na dôstojnú mzdu," dodal prezident KOZ SR Marián Magdoško.

Odborári začali sériu protestných pochodov vo štvrtok 17. septembra v Košiciach. Pokračovať budú ešte 22. septembra v Banskej Bystrici, 24. septembra v Žiline, 28. septembra v Trenčíne a 29. septembra v Trnave.


Zdroj: Webnoviny.sk - Konfederácia odborových zväzov pokračovala vo svojich protestoch, pochod sa konal v Prešove © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kremeľ obvinil spolupracovníkov Alexeja Navaľného, že bránia vyšetrovaniu jeho otravy
<< predchádzajúci článok
Únia poskytne členským štátom a Británii 150 miliónov eur na dovoz zdravotníckych potrieb

Konfederácia odborových zväzov pokračovala vo svojich protestoch, pochod sa konal v Prešove - diskusné fórum čitateľov