Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. septembra 2019

Kontrola vykurovacích a klimatizačných systémov sa má upraviťPravidelná kontrola vykurovacích a klimatizačných systémov sa má rozšíriť. Počíta s tým vládny návrh zákona z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván
Bratislava 11. septembra (TASR) - Pravidelná kontrola vykurovacích a klimatizačných systémov sa má rozšíriť. Počíta s tým vládny návrh zákona z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý v stredu posunul parlament do druhého čítania.


Právna norma by mala nadobudnúť účinnosť od 10. marca 2020. "Návrh zákona rozširuje pravidelnú kontrolu vykurovacích systémov a klimatizačných systémov na systémy s celkovým inštalovaným výkonom vyšším ako 70 kilowattov (kW)," priblížil rezort v predkladacej správe k návrhu zákona.

Po novom sa upravuje pravidelnosť, rozsah, obsah a postup kontroly, ako aj prípady, keď kontrolu nebude potrebné vykonať. "Taktiež sa upravujú definície vykurovacích a klimatizačných systémov," spresnilo MH SR.

Cieľom návrhu novely zákona je podľa ministerstva tiež prebratie eurosmernice do slovenskej legislatívy, ktorou sa mení smernica o energetickej hospodárnosti budov a smernica o energetickej efektívnosti, do právneho poriadku SR. "Návrhom zákona sa ruší požiadavka na vypracovanie dlhodobej stratégie obnovy budov a zavádza sa ekonomicky a technicky podmienená povinnosť pre nebytové budovy s inštalovaným výkonom vykurovacích a klimatizačných systémov vyšším ako 290 kW mať nainštalovaný systém automatizácie a riadenia budovy," dodal rezort hospodárstva. Oproti súčasnému stavu sa mení rozsah dotknutých subjektov, ktoré musia takúto kontrolu vykonávať, rozsah a obsah kontroly a vytvára sa nový vzťah priamo na ustanovenia energetickej hospodárnosti budov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Danko: Koalícia má pri voľbe kandidátov na sudcov ÚS voľné ruky
<< predchádzajúci článok
Legislatíva má lepšie zadefinovať akreditačné služby

Kontrola vykurovacích a klimatizačných systémov sa má upraviť - diskusné fórum čitateľov