Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. októbra 2022

Kontroly na hraniciach so Slovenskom predĺži aj RakúskoHraničné kontroly na slovenských hraniciach predlžuje aj Rakúsko. Agentúre APA to povedal rakúsky minister vnútra Gerhard Karner, informuje o tom verejnoprávny vysielateľ ...Zdieľať
migration_austria_52743 8b4cf944202340fe98b97a116f296026 676x451 6.10.2022 (Webnoviny.sk) - Hraničné kontroly na slovenských hraniciach predlžuje aj Rakúsko. Agentúre APA to povedal rakúsky minister vnútra Gerhard Karner, informuje o tom verejnoprávny vysielateľ ORF.


Kontroly sa mali pôvodne skončiť v sobotu, no rakúske úrady sa ich rozhodli predĺžiť o 20 dní.

Podobný krok ohlásila v stredu aj Česká republika, ktorá rozhodla, že kontroly budú trvať do 28. októbra. Hraničné kontroly česká vláda zaviedla minulý týždeň pre prudký nárast nelegálnej migrácie a zvýšenú aktivitu organizovaných skupín prevádzačov.


Rakúske ministerstvo vnútra sa obávalo, že v dôsledku zavedenia kontrol na českých hraniciach, sa trasy prevádzačov presunú do Rakúska. V koordinácii s českým rezortom vnútra, preto zaviedli kontroly tiež.

Predĺženie bolo podľa Karnera nevyhnutné na to, aby natrvalo a dôsledne zmarili špinavé podnikanie prevádzačov. Od zavedenia kontrol podľa ministerstva zadržali osem pašerákov ľudí, ktorí sa pokúšali prejsť zo Slovenska do Rakúska.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kontroly na hraniciach so Slovenskom predĺži aj Rakúsko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nepomôžu vám ani lietadlá Šáhid, už ste prehrali. Odkázal Zelenskyj ruským okupantom (video)
<< predchádzajúci článok
Ruská armáda čelí dileme pre obmedzený počet zásobovacích trás. Podľa Britov sa mobilizujú okolo Chersonu, aby stabilizovali front