Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. marca 2021

Korčok víta spustenie procesu hodnotenia vakcíny Sputnik V, prispela k tomu aj diskusia na SlovenskuMinister zahraničných vecí a európskych záležitostí SRZdieľať
bp_1382 676x451 4.3.2021 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) víta spustenie procesu hodnotenia ruskej vakcíny Sputnik V Európskou liekovou agentúrou (EMA). Ako uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti, od ruského výrobcu a od Európskej únie (EÚ) opakovane žiadal, aby boli rozptýlené akékoľvek pochybnosti v súvislosti s poskytovaním tejto vakcíny v EÚ.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína„Domnievam sa, že ku tomu prispela aj principiálna diskusia na Slovensku,” dodal šéf rezortu diplomacie.

Vakcína je v priebežnom hodnotení, v tzv. rolling review. Tento regulačný nástroj slúži na urýchlenie posúdenia vakcíny, údaje k vakcíne sa v tejto fáze posudzujú priebežne podľa ich dostupnosti. Po rozhodnutí Výboru pre lieky na humánne použitie, že údaje doložené žiadateľom sú dostatočné, môže žiadateľ predložiť EMA formálnu žiadosť o registráciu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Korčok víta spustenie procesu hodnotenia vakcíny Sputnik V, prispela k tomu aj diskusia na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž zaútočil vo Švédsku na ľudí sekerou, niekoľkí sú v ohrození života
<< predchádzajúci článok
Matovič podľa Sulíka najnovším statusom opäť ukázal, že do kresla premiéra nedorástol

Korčok víta spustenie procesu hodnotenia vakcíny Sputnik V, prispela k tomu aj diskusia na Slovensku - diskusné fórum čitateľov