Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. marca 2020

Koronavírus môže ovplyvniť termín parlamentných volieb v Poľsku, informoval o tom prezident DudaAk sa bude nový koronavírus v Poľsku ďalej šíriť a v krajine budú platiť prísne izolačné opatrenia, môže to ovplyvniť termín prezidentských volieb. Poľský prezident Andrzej Duda v sobotu ...Zdieľať
4o8a0005 676x468 29.3.2020  - Ak sa bude nový koronavírus v Poľsku ďalej šíriť a v krajine budú platiť prísne izolačné opatrenia, môže to ovplyvniť termín prezidentských volieb.


Poľský prezident Andrzej Duda v sobotu povedal, že ak bude súčasná situácia pretrvávať, termín volieb, ktorý je zatiaľ stanovený na 10. mája, nemusí byť realistický. Dudove vyjadrenie je prvým náznakom zo strany vedenia štátu, že by sa voľby nemuseli konať podľa plánov.

Opozícia v parlamente vyzvala na odklad volieb, no vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) tvrdí, že na to nevidí dôvod. V sobotu sa jej podarilo v parlamente presadiť zmeny volebného zákona, aby mohli osoby v karanténe, chorí a starší hlasovať na diaľku.

Podľa údajov Johns Hopkins University zaznamenali v Poľsku 1 717 prípadov nákazy novým koronavírusom a 19 ním spôsobených úmrtí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus môže ovplyvniť termín parlamentných volieb v Poľsku, informoval o tom prezident Duda © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Postaráme sa o všetkých ľudí, povedal minister Sulík k pomoci pre firmy a živnostníkov
<< predchádzajúci článok
Alianciu moderných obchodníkov mrzí, že s nimi vláda o opatreniach v obchodoch nekomunikuje

Koronavírus môže ovplyvniť termín parlamentných volieb v Poľsku, informoval o tom prezident Duda - diskusné fórum čitateľov