Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. júla 2020

Koronavírus poškodil v Nemecku najviac živnostníkom, najhoršie sú na tom slobodné matkyDve tretiny (66 percent) samostatne zárobkových osôb v Nemecku počas koronakrízy pocítili pokles tržieb. Na druhej strane u veľkej väčšiny (80 percent) ...Zdieľať
gettyimages 1208678891 676x451 14.7.2020 (Webnoviny.sk) - Dve tretiny (66 percent) samostatne zárobkových osôb v Nemecku počas koronakrízy pocítili pokles tržieb. Na druhej strane u veľkej väčšiny (80 percent) výrobných a administratívnych pracovníkov a štátnych zamestnancov pokles platov nenastal.


Ide o zistenia interdisciplinárnej štúdie nemeckého ministerstva zdravotníctva, na ktorej sa podieľal aj inštitút Ifo či agentúra pre výskum verejnej mienky forsa. O výsledkoch štúdie informoval inštitút Ifo v tlačovej správe, ktorú v pondelok poskytol agentúre SITA.

"V rámci samostatne zárobkových osôb boli osobitne postihnuté ženy, ktoré samé vychovávajú deti. Z nich 85 percent obmedzilo alebo úplne zastavili svoje aktivity. V rámci zamestnancov najviac utrpeli ľudia s nízkymi zárobkami, ľudia so stredoškolským vzdelaním a výrobní zamestnanci. Na týchto ľudí by sa mali zamerať ďalšie opatrenia," uviedol šéf inštitútu Ifo Clemens Fuest.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus poškodil v Nemecku najviac živnostníkom, najhoršie sú na tom slobodné matky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík zbiera nápady na nový balík pomoci, riaditeľ INEKO Goliáš je za daňovo-odvodovú reformu
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Na Slovensku v pondelok pribudlo šesť prípadov nákazy COVID-19

Koronavírus poškodil v Nemecku najviac živnostníkom, najhoršie sú na tom slobodné matky - diskusné fórum čitateľov