Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. júla 2020

Nemecko pomôže iným štátom s vývojom aplikácie proti šíreniu koronavírusuNemecko pomôže vládam iných krajín s vývojom aplikácie určenej na boj proti šíreniu koronavírusu. V pondelok to oznámil nemecký minister zdravotníctva ...Zdieľať
corona warn app 676x442 14.7.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecko pomôže vládam iných krajín s vývojom aplikácie určenej na boj proti šíreniu koronavírusu. V pondelok to oznámil nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn. Ktoré štáty konkrétne požiadali Berlín o pomoc, však minister nešpecifikoval.


Spahn pre novinárov povedal, že kód nemeckej aplikácie je otvorený zdroj, čo znamená, že aj iní sa môžu pozrieť, ako funguje. Minister informoval, že Nemecko o pomoc požiadali aj iné krajiny, zároveň ich však odmietol menovať, keďže táto téma je podľa neho "vysoko politická".

Nemeckú aplikáciu Corona-Warn-App si od jej spustenia v júni stiahlo už viac než 15 miliónov používateľov. Úrady uviedli, že doteraz približne 500 ľudí v Nemecku, ktorých otestovali pozitívne na koronavírus, dostalo kód určený na varovanie tých, ktorí s nimi mohli prísť do kontaktu.

Aplikácia využíva, podobne, ako je tomu aj v mnohých iných európskych krajinách, Bluetooth. Ak má používateľ aplikácie pozitívny test na koronavírus, ostatní používatelia aplikácie, ktorí boli v blízkom kontakte s infikovanou osobou minimálne 15 minút, dostanú upozornenie, že im hrozí riziko nakazenia. V súlade s prísnymi pravidlami ochrany osobných údajov však nemecká vláda nevie, kto dostal takéto varovanie o kontakte s infikovanou osobou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko pomôže iným štátom s vývojom aplikácie proti šíreniu koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Na Slovensku v pondelok pribudlo šesť prípadov nákazy COVID-19
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo práce chce vytvoriť mechanizmus, aby sa nezneužíval systém štátnej podpory na osobnú asistenciu

Nemecko pomôže iným štátom s vývojom aplikácie proti šíreniu koronavírusu - diskusné fórum čitateľov