Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

21. marca 2020

Koronavírus zmenil aj trh so smartfónmi, stratu zisku očakávajú Apple aj SamsungPandémia koronavírusu ovplyvnila aj predaj smartfónov na celom svete. Vo svojej štúdii to uviedla spoločnosť Strategy Analytics. "Niektoré ázijské firmy nemôžu vyrábať smartfóny, zatiaľ ...Zdieľať
gettyimages 1130294493 676x451 21.3.2020  - Pandémia koronavírusu ovplyvnila aj predaj smartfónov na celom svete. Vo svojej štúdii to uviedla spoločnosť Strategy Analytics.


"Niektoré ázijské firmy nemôžu vyrábať smartfóny, zatiaľ čo zákazníci v mnohých krajinách nemôžu alebo nechcú chodiť do obchodov a kupovať si nové zariadenia," povedala autorka správy Linda Sui.

Stratu zisku očakávajú Apple aj Samsung


Podľa nej vo februári 2019 registrovali 99,2 milióna predaných smartfónov, pričom tento rok vo februári to bolo 61,8 milióna.

Viac o téme: Koronavírus


Očakávalo sa, že práve február bude "zásadný mesiac" v predaji smartfónov. Každý rok sa počas neho koná Svetový mobilný kongres, kde firmy v premiére predstavujú svoje novinky. Podujatie pritom patrilo medzi prvé, ktoré pre koronavírus tento rok zrušili.

Situácia sa tak skoro nezlepší


Spoločnosť Samsung, ktorá vo februári predstavila vlajkovú loď S20, zaznamenala slabý počiatočný predaj. Stratu zisku očakáva aj Apple, ktorý uviedol, že ponuka iPhoneov bude "obmedzená". "Vo februári 2020 sme zaregistrovali historicky najväčší prepad na trhu so smartfónmi," povedal výkonný riaditeľ Strategy Analytics Neil Mawston.

"Je to obdobie, na ktoré budú chcieť výrobcovia smartfónov zabudnúť," dodal. Analytici zároveň odhadujú, že v marci sa situácia nezlepší, keďže sa vírus ďalej šíri v Európe a USA, čo znamená, že stovky miliónov potenciálnych zákazníkov sú v domácej karanténe.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus zmenil aj trh so smartfónmi, stratu zisku očakávajú Apple aj Samsung © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jozef Kroner - Slovenské herecké nebo
<< predchádzajúci článok
Rozhovor: Aj takéto životné peripetie a prípadné turbulencie a krízy možno prekonať vierou

Koronavírus zmenil aj trh so smartfónmi, stratu zisku očakávajú Apple aj Samsung - diskusné fórum čitateľov