Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

27. apríla 2020

Koronavírus zvýšil návštevnosť pirátskych filmových stránok, najväčší nárast bol v TalianskuObmedzenia pre pandémiu koronavírusu viedli aj k vyššej návštevnosti pirátskych filmových stránok. Najväčší nárast pritom zaznamenalo Taliansko. Návštevnosť počas posledných siedmich marcových dní ...Zdieľať
pocitac 676x518 27.4.2020  - Obmedzenia pre pandémiu koronavírusu viedli aj k vyššej návštevnosti pirátskych filmových stránok. Najväčší nárast pritom zaznamenalo Taliansko. Návštevnosť počas posledných siedmich marcových dní narástla oproti rovnakému obdobiu vo februári o 66 %. Nasledujú India (63 %), Španielsko (50 %), Portugalsko (47 %), Kanada (45 %), či Veľká Británia (43 %).


Výsledky priniesla spoločnosť Muso, ktorá monitoruje digitálnu pirátsku činnosť. Uviedla tiež, že dopyt po pirátskych televíznych kanáloch klesol. Dôvodom je zrejme zrušenie živých prenosov športových podujatí.

"Tak ako Netflix zaregistroval veľký nárast nových používateľov, aj my sme zaznamenali značný nárast návštev na pirátskych stránkach," uviedol výkonný riaditeľ Muso Andy Chatterly. Dodal, že nárast zachytili aj v počte nelegálne sťahovaných softvérov. V Taliansku to bolo o 41 %. Muso tvrdí, že má najväčšiu databázu o pirátskych aktivitách na svete a sleduje viac ako 19-tisíc stránok.

Ernesto van der Sar z blogu TorrentFreak vyhlásil, že "čísla spoločnosti Muso zodpovedajú tomu, čo by sme mohli očakávať".


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus zvýšil návštevnosť pirátskych filmových stránok, najväčší nárast bol v Taliansku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
WhatsApp bojuje proti dezinformáciám, výrazne pokleslo preposielanie správ
<< predchádzajúci článok
Najlepší materiál na výrobu rúška. Kombinácia dvoch látok účinkuje takmer ako respirátor

Koronavírus zvýšil návštevnosť pirátskych filmových stránok, najväčší nárast bol v Taliansku - diskusné fórum čitateľov