Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

28. apríla 2020

WhatsApp bojuje proti dezinformáciám, výrazne pokleslo preposielanie správKomunikačná aplikácia WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook, zaznamenala 70-percentný pokles v rozsiahlom preposielaní správ, ktoré súviselo aj s falošnými informáciami oZdieľať
wikileaks cia tech_encryption_94890 91bdd490c751439c90184fc56b74c33a 676x451 28.4.2020  - Komunikačná aplikácia WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook, zaznamenala 70-percentný pokles v rozsiahlom preposielaní správ, ktoré súviselo aj s falošnými informáciami o koronavíruse. Spoločnosť pred dvoma týždňami zaviedla nové prísne obmedzenie preposielania správ v snahe spomaliť šírenie falošných informácií.


Ak používateľ dostal správu, ktorú preposlali viac ako päťkrát, po novom ju nemôže poslať ďalej do viacerých chatov, ale len do jedného.

Odborníci tvrdia, že v boji proti dezinformáciám má aplikácia ešte stále čo robiť. Hovorca WhatsAppu uviedol, že sú pripravení splniť si svoju úlohu v boji proti falošným správam.

Výkonný riaditeľ Centra pre boj proti digitálnej nenávisti (CCDH) Imran Ahmed pre BBC News povedal, že "giganti v oblasti sociálnych médií, ako napríklad WhatsApp, majú pred sebou ešte veľa práce". "Na platforme sa nachádza ešte dosť falošných informácií. V čase, keď sa ľudia nemôžu stretnúť naživo, je dezinformačná kríza spôsobená len sociálnymi médiami," vyhlásil.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) označila šírenie falošných informácií v čase pandémie za "infodémiu".


Zdroj: Webnoviny.sk - WhatsApp bojuje proti dezinformáciám, výrazne pokleslo preposielanie správ © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pentagon zverejnil videá, na ktorých piloti zaznamenali UFO
<< predchádzajúci článok
Koronavírus zvýšil návštevnosť pirátskych filmových stránok, najväčší nárast bol v Taliansku

WhatsApp bojuje proti dezinformáciám, výrazne pokleslo preposielanie správ - diskusné fórum čitateľov