Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. augusta 2021

Intenzívne búrky hrozia v nedeľu na celom území SlovenskaMôžu vznikať supercelárne búrky, ako aj rozsiahlejšie búrkové systémy, uviedli meteorológovia.Zdieľať
Intenzívne búrky hrozia v nedeľu na celom území Slovenska

Búrky hrozia v nedeľu na celom území Slovenska. Pre takmer celé územie platí od poludnia až do večerných hodín výstraha druhého stupňa, na východe krajiny prvého stupňa. Meteorológovia varujú aj pred povodňami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webovej stránke.


"Môžu vznikať supercelárne búrky, ako aj rozsiahlejšie búrkové systémy. Lokálne môžu byť sprevádzané veľkými krúpami, prívalovým dažďom a silným nárazovým vetrom. Pri plánovaní nedeľňajších aktivít preto myslite na riziko silných búrok a odporúčame aj sledovať situáciu prostredníctvom našich radarov," doplnili meteorológovia na sociálnej sieti.

V južných oblastiach Slovenska sa očakávajú vysoké teploty. Výstraha prvého stupňa platí popoludní vo väčšine okresov Nitrianskeho kraja, ale aj v južných okresoch Trnavského, Banskobystrického a Prešovského kraja.

Vo vyšších polohách na severe krajiny zafúka silný vietor, platí výstraha prvého stupňa.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zrušenie odvodových stropov ku stabilizácii ekonomiky neprispeje, SOPK s návrhom nesúhlasí
<< predchádzajúci článok
Slovensko poskočilo v čerpaní eurofondov o šesť miest, Remišová chce ďalšie zlepšenia

Intenzívne búrky hrozia v nedeľu na celom území Slovenska - diskusné fórum čitateľov